Тваринний світ Африки. Фенек

Фенек (Vulpes zerda) – мініатюрний хижий звір, що володіє своєрідною зовнішністю і мешкає в пустельних областях Північної Африки. Відноситься до роду лисиць, на що вказує наукова назва тварини (Vulpes). Деякі вчені відносять фенека до окремого роду Fennecus. Назва цієї тварини походить від арабського слова fanak ("лисиця”)
Тваринний світ Африки. Нандінія пальмова

Нандінія пальмова або Африканська пальмова цівета – хижак, що традиційно відноситься до підряду котових, єдиний представник родини нандінієвих.Шакал по суті є досить великим ссавцем, зовні нагадує дрібного вовка. Мордочка широка і притуплена, ноги довгі, масивно складені. Хвіст пухнастий, довжина його становить третину довжини тіла. Вуха короткі, закруглені на кінцях і розташовані на великій відстані один від одного. Хутро рівне, щільне, жорстке. Носова частина широка.

Слон и слоненок_Slon i slonenok
Африканські слони є найбільшими сухопутними ссавцями, які населяють нашу планету. В даний час в Африці це єдиний представник ряду хоботних. Африканських слонів поділяють на два види – лісовий і саванний. Як встановили вчені, аналіз ДНК африканських слонів говорить про досить значний вік цих видів – від двох до семи мільйонів років...

Детеныш_леопарда_Detenysh_leoparda

Леопард – хижак з родини котячих, представник роду пантера. Цей надзвичайно красивий звір отримав свою назву від грецьких слів "лев” і "пантера”, оскільки в давнину леопарда вважали гібридом цих тварин.

Це досить велика тварина з витягнутим м’язистим, струнким і дуже гнучким тілом, злегка стислим з боків, і відносно невеликою округлою головою. Хвіст довгий, ноги трохи короткі пГепард – хижак з родини котячих, якого раніше, завдяки особливій будові тіла, виділяли в окрему підродину, відноситься до роду Acinonyx виду jubatus. Назва "гепард” походить від латинського gattus pardus – кіт – леопард.Гепард_Gepard

Струнке тіло гепарда сягає в довжину від 115 до 150 см і відрізняється добре розвине...
ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ ТА ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ

Населення Землі розміщене дуже нерівномірно: на 7% територій суші зосереджено 70% населення. Щільність населення в цих районах складає декілька сотень чоловік на 1 км2. У той же час на більшій частині населеної суші щільність населення не перевищує 5 чол/км2, а 15% суші взагалі не заселено


Північна Америка. Загальна інформація про материк

Географічне положенняПівнічна Америка - материк у Західній півкулі. Крайні точки: на півночі - мис Мерчісон (71°50' пн. ш.), на заході - мис Принца Уельського (168° зх. д.), на сході - мис Сент-Чарльз (55°40' зх. д.), на півдні - мис Мар`ято. На півдні з'єднується з Південною Америкою, кордон з якою проходить через Панамський перешийок. До Північної Америки часто відносять Центральну Америку. 

Площа Північної Америки 20,36 млн. км2, з островами 24,25 млн. км2. Найбільші острови: Гренландія, Канадський Арктичний архіпелаг, Вест-Індія й острови біля західних берегів материка - Алеутські, архіпелаг Олександра, острови Королеви Шарлоти, острів Ванкувер та інші. 
Північну Америку омивають: на півночі - Північний Льодовитий океан із Гудзоновою затокою, на сході та південному сході - Атлантичний океан з 


Гіпотези походження Землі
Питання походження Землі і Сонячної системи хвилювало вчених ще з глибокої давнини, однак перші наукові спроби пояснення проблеми відносяться лише до ХVІІІ ст. Відомий радянський вчений, полярник О.Ю.Шмідт згрупував всі запропоновані гіпотези у три класи. 

До п е р ш о г о класу відносяться гіпотези, які виходять із постулату про утворення Сонця та планет з єдиного матеріалу (туманності). Це відомі гіпотези Канта Лапласа, Фесенкова, Войткевича, недавно запропоновані уявлення Рудника і Соботовича та ін.


 

1-10 11-20 21-23