ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ ТА ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ
 

ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ ТА ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ

Населення Землі розміщене дуже нерівномірно: на 7% територій суші зосереджено 70% населення. Щільність населення в цих районах складає декілька сотень чоловік на 1 км2. У той же час на більшій частині населеної суші щільність населення не перевищує 5 чол/км2, а 15% суші взагалі не заселено. 


Таке нерівномірне розміщення населення викликане рядом взаємов'язаних чинників: 
- природними
- історичними
- демографічними
- соціально-економічними.
Люди ще в старовині селилися в районах із сприятливими умовами для життя, проте у міру розвитку господарства його розміщення стало робити вирішальний вплив на розміщення населення. Люди селяться в районах з розвиненою промисловістю, сільським господарством, уздовж транспортних магістралей. 
Також високий або низький природний приріст помітно впливає на щільність розселення людей. У даний час половина людства проживає в 200-кілометровій приморській смузі. Найбільш крупними густонаселеними районами світу сьогодні є Південна і Південно-східна Азія, Європа і північний Схід США, а також Західноафриканський регіон (Нігерія, Бенін, Гана).
 У той же час є величезні території (у Північній Америці, на півночі Азії, в Австралії, на півночі Африки), де середня щільність населення менше 10 чол/км2.
Чисельність населення і його динаміка
Відомості про чисельність населення світу отримують на основі регулярних переписів населення, які проводяться через 5 чи 10 років. Близько у 40 країнах ця черговість порушена. Загальні дані усіх країн концентруються в демографів ООН. За їх оцінкою 31 жовтня 2011 року на земній кулі чисельність населення досягла 7 млрд. осіб. 13 років тому, у 1998 році був подоланий шестимільярдний рубіж. Щорічне збільшення населення на планеті складає приблизно 86 млн осіб. 
Населення у світі розподілене нерівномірно: найбільше населення проживає в зарубіжній Азії - понад 60 % населення світу, в Африці - 12 %, в Західній Європі - 10 %, в Латинській Америці - 8 %, в країнах СНД та Балтії - 6 %, в Північній Америці - 5 %, Австралії і Океанії - 0,5 %. 
Більшість регіонів світу може похвалитися збільшенням тривалості життя. На сьогодні в середньому люди живуть 67,2 року. При цьому в промислово розвинених державах – 76,5 року, у країнах, що розвиваються, 65,4 року. В найменш розвинених країнах середній показник очікуваної тривалості життя становить лише 54,6 року.
Середня тривалість життя: 
-Італія – 83 роки 
-Японія – 82 роки 
-Норвегія – 80 років 
-Ісландія – 81 рік 
-Греція – 79 років 
-США – 78 років 
-Китай – 73 роки 
-Україна – 67 років 
-Узбекистан – 66 років 
-Росія – 65 років 
-Таджикистан – 63 роки 
-Зімбабве - 36 років 
Середня очікувана тривалість життя становить 65.82 років, 63.89 років для чоловіків та 67.84 років для жінок. Згідно зі Світовою Організацією Здоров'я, 10 провідними причинами смерті були: 

12.6 % Захворювання серця 
9.7 % Мозкова хвороба 
6.8 % Нижні дихальні інфекції 
4.9 % ВІЛ/СНІД 
4.8 % Хронічна перепона легенева хвороба 
3.2 % Поносні шлункові хвороби 
2.7 % Туберкульоз 
2.2 % Малярія 
2.2 % Трахічний/бронхіальний/легеневий рак 
2.1 % Автомобільні дорожні випадки 


Карта населення світу на 2025 рік

За даними вчених, загальна кількість населення Землі до 2025 року складе близько 8 млрд людей. При цьому найбільші скорочення чисельності населення відбудуться у Росії, Східній Європі і Японії. 
Складанням карти населення світу 2025 року зайнялися вчені дослідницького Інституту Землі, який діє в складі Колумбійського університету. Один з керівників проекту Стюарт Гаффін пояснив, що їх робота допоможе нинішнім урядам не тільки краще будувати економічну політику, але і вже зараз працювати над поліпшенням екології і розвитку місць найбільшого приросту землян. 
На перший погляд карта населення 2025 року нічого нового не відкрила - число жителів так званих країн, що розвиваються, продовжить збільшуватися, розвинутих - скорочуватися. Однак при більш детальному аналізі видно, що чисельність населення через 20 років зменшиться в регіонах, які прийнято вважати цілком благополучними в демографічному плані, - в Африці південніше Сахари, у Центральній і Південній Америці, на Філіппінах, у Непалі, Туреччині, Кампучії, Мьянмі (Бірмі) і Індонезії. 
Крім того, людство буде все більш зміщатися в бік океанських і морських узбереж: у 2025 році 2,75 млрд людей будуть жити в прибережних районах, що на 35% більше, ніж у 1995 році. 
Найбільші скорочення чисельності населення відбудуться в Росії (в основному на європейській її частині), Східній Європі і Японії. Також істотні втрати в чисельності населення понесуть деякі західноєвропейські країни, особливо Італія, Іспанія і Португалія. 
За даними Росстата, щорічно населення Росії скорочується на 600-700 тис. людей . Відповідно до перепису в 2002 році в РФ проживало 145,2 млн. чоловік - на 1,8 млн. чоловік менше, ніж у 1989 році. А на 1 грудня 2005 року чисельність склала 142,8 млн. чоловік. 
У Японії теж б’ють тривогу - рівень народжуваності в Країні сонця, що сходить впав у 2005 році до рекордно низької оцінки - 1,26 умовної дитини на одну жінку репродуктивного віку. Це значно нижче, ніж показник 1,29, зафіксований у 2003-2004 роках. Зараз населення Японії складає 127,7 млн чоловік. Проте воно найбільш літнє у світі - частка громадян старше 65 років у японському суспільстві в минулому році досягла 21% (за останні п’ять років приріст склав майже 4%). На другому місці по цьому показнику Італія - 20%. 
У Європі за останнє десятиліття населення щорічно скорочувалося в середньому на 0,02%. Однак якщо в таких країнах, як Англія, Франція, Бельгія і Голландія, населення збільшується і буде продовжувати це робити, то країни Східної Європи псують усю статистику. Особливо серйозне зниження популяції в 2025 році очікується в Польщі і на Балканах. 
У США ситуація не така сумна, як у Росії або у Японії. Відповідно до карти невелике зниження чисельності населення прогнозується в центральних штатах. Зате на обох узбережжях кількість американців збільшується - очікується, що вже цієї осені кількість громадян Америки перевищить 300 млн. чоловік. 
Найбільший приріст населення буде зазначений в Індії і Китаї. Вважається, що тільки завдяки їм росте і загальне населення світу, яке 26 лютого перевищило за оцінку 6,5 млрд людей. Темпи росту населення в країнах, що розвиваються, складають 1,6%, у той час як у промислово розвинутих - 0,3% на рік. 
Очікується, що до 2030 року населення Китаю виросте до півтора мільярдів людей (зараз - близько 1,3 млрд). Але потім воно почне "поступово знижуватися". Це відбудеться через дисбаланс у співвідношенні різностатевих немовлят, при якому на кожні 100 хлопчиків буде припадати 119 дівчаток.

Джерело http://svit.ukrinform.ua

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ ТА ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід