Найдавніша комаха
 
ноді відкриття можна зробити і в музейних фондах, де кожен експонат описаний, пронумерований і занесений в спеціальний реєстр.
 
Співробітники Американського музею природної історії абсолютно випадково натрапили на безцінний для науки предмет в Музеї природної історії в Лондоні.

Крихітна скам'янілість, що 80 років пролежала в одному з архівних ящиків, виявилася останками найстародавнішої комахи на Землі.

Все, що збереглося від маленької істоти — це мандібули (щелепи), характерні саме для комах. Ймовірно, комаха, що отримала назву Rhyniognatha hirsti, мала четверо крил, шість ніг і було завдовжки близько 5 мм.
 
Напівпрозорий камінчик, що включав мандібули, знайшли ще в 20-х роках ХХ століття в ході розкопок поблизу міста Абердін. Тодішні ентомологи не змогли правильно класифікувати знахідку.
Тепер ясно, що дрібні фрагменти, що збереглися усередині гірської породи, мають вік від 408 до 412 млн. років і відносяться до часу, коли живі істоти тільки почали виходити з моря на сушу.
 
Можливо, ця комаха була першим створенням, здатним літати! Відкриття, дійсно, феноменальне: адже раніше вважали, що найстародавнішими комахами були безкрилі жуки, що жили 379 млн. років назад.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Найдавніша комаха", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід