Тваринний світ Африки. Леопард
 
Тваринний світ Африки. Леопард

Леопард – хижак з родини котячих, представник роду пантера. Цей надзвичайно красивий звір отримав свою назву від грецьких слів "лев” і "пантера”, оскільки в давнину леопарда вважали гібридом цих тварин.Леопард_Leopard

Це досить велика тварина з витягнутим м’язистим, струнким і дуже гнучким тілом, злегка стислим з боків, і відносно невеликою округлою головою. Хвіст довгий, ноги трохи короткі по відношенню до тіла, передні лапи широкі і потужні. Закруглені невеликі вуха широко поставлені, лоб опуклий, очі з круглими зіницями невеликого розміру. Подовженого волосся на щоках і в верхній частині шиї немає.

Маса тіла і розміри леопардів дуже різноманітні і залежать від області проживання. Більш великими є особини, що населяють відкриті простори, а їхні лісові побратими зазвичай легші і менші. Довжина тіла без хвоста в середньому становить 160 см, довжина хвоста – від 60 до 110 см. Самки на третину менші від самців, їхня маса варіюється від 32 до 65 кг. Вага самців коливається від 60 до 75 кг. У холці самці досягають від 50 до 78 см, а самі дрібні самки – всього лише 45 см.

Шерсть у леопарда коротка, густа і груба, хутро розподілене рівномірно по всьому тілу. Різниця між зимовим і літнім хутром відносно невелика і залежить від підвиду.

Забарвлення хутра світле, варіюється від світло-солом’яного до іржаво-бурого; молоді леопарди світліші. На жовтому або рудо-жовтому основному фоні розташовані невеликі чорні плями різного діаметру, які бувають суцільними або "розетками” (у вигляді кільцевих фігур, в центрі яких світла середина). Іноді плями зливаються в невеликі поздовжні смуги. На морді плями практично відсутні, а спина забарвлена ​​більш інтенсивно.

Пантера_PanteraЧорні пантери або леопарди-меланісти зустрічаються в Південно-Східній Азії. У чорних пантер також можна розрізнити плями на шкурі. Чорні особини більш агресивні, іноді народжуються в одному виводку із звичайно пофарбованими малюками.

Плями розташовуються унікально в кожної окремої особини, завдяки чому тварину можна ідентифікувати.

У природі леопарди живуть до 11 років, а в неволі – до 21 року.

Ареал проживання леопардів ширший, ніж в інших великих котячих. Він населяє лісові та лісостепові райони, гірські області і савани Африки, південної та східної Азії, Аравійський півострів, Приморський край, зрідка зустрічається на Північному Кавказі. На деяких територіях, сьогодні цей звір вже не зустрічається, і ареал його проживання продовжує поступово скорочуватися.

Харчується переважно копитними (навіть великими), але може нападати, в період нестатку корму, і на гризунів, плазунів, птахів і мавп. Часто його жертвою стають собаки, вівці і коні, нападає він і на вовків і лисиць. Може вкрасти чужу здобич, харчується і мертвими тваринами.

На людину нападає рідко, але поранений леопард завжди буде оборонятися.

Серед цих звірів зустрічаються людожери (старі, хворі або поранені голками дикобраза, нездатні повноцінно полювати).

Леопард – нічна тварина, котра веде одиночний спосіб життя. Чудово лазить по деревах, часто там відпочиває чи влаштовує засідку. Полює на землі, на здобич стрибає, а потім душить, проте ніколи не переслідує. Залишки трапези ховає на деревах.Детеныш_леопарда_Detenysh_leoparda

У південних областях ці тварини розмножуються цілий рік, а на Далекому Сході – в кінці осені. Тічка супроводжується бійками і ревом самців, хоча зазвичай ці тварини рідко подають голос. Вагітність триває 3 місяці, у виводку зазвичай буває від 1 до 3 малюків. Лігво леопарди влаштовують в печерах, під корінням вивернутих дерев, ущелинах, вибираючи відокремлені місця. Вже через 2,5 року молоді особини досягають статевої зрілості і зросту дорослої тварини.

Головним ворогом леопарда є людина, споконвіку полює на цих звірів як на найбажаніший мисливський трофей. Ще на початку XX ст. полювання на леопардів велося абсолютно безконтрольно, що призвело до значного скорочення виду. В даний час 5 підвидів леопардів внесені до Червоної книги, але, незважаючи на це, браконьєрський відстріл леопардів триває, оскільки звір дуже цінується в східній медицині.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Тваринний світ Африки. Леопард", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід