Тваринний світ Африки. Нандінія пальмова
 

Тваринний світ Африки. Нандінія пальмова

Нандінія пальмова або Африканська пальмова цівета – хижак, що традиційно відноситься до підряду котових, єдиний представник родини нандінієвих.Африканская_пальмовая_циветта_Afrikanskaya_pal'movaya_tsivetta

У цього невеликого ссавця з котячим тілом і короткими потужними лапами голова нагадує представників родини куницевих. Маленькі вуха округлої форми, м’язистий і міцний хвіст досягає довжини тіла. Тіло в довжину досягає від 43 см до 71 см, вага коливається від 1,4 кг до 2,1 кг. Коротке грубе хутро з жорсткими кінчиками пофарбоване у тьмяний рудувато-сірий або буро-каштановий колір. Тіло вкрите невеликими темними плямами, на спині зазвичай є дві кремових плями, а біля основи хвоста плями темні. Хвіст більш темного забарвлення, відрізняється кільчастим малюнком. Залози що виділяють пахучу рідину розташовані вузькою поздовжньою смугою на животі, є пахучі залози і між 3 і 4 пальцями лап.

Ареал проживання на південному заході обмежений Суданом, Угандою і Кенією, на півночі – Анголою, на північному заході – Замбією, а на заході – Танзанією. На півдні ареал проживання сягає 20 ° широти.

Населяє прибережні тропічні ліси і савани, зустрічається в гірських регіонах. Іноді відвідує оброблені поля, що межують з опушкою лісу.

Пальмовая_цивета_Palmovaya_tsivetaЦя одиночна тварина веде сутінковий спосіб життя, проводячи велику частину дня в кронах дерев.

На кормових ділянках, багатих фруктовими деревами, зустрічаються групи в 12-15 особин.

Раціон включає фрукти (близько 80 %), гризунів, комах, птахів і яйця, а також кажанів. Хоча нандінія пальмова всеїдна, на дорослих птахів і ссавців, вважає за краще не полювати. Замість цього вона забирається в курники і гнізда за легкою здобиччю, вбиваючи жертву серією швидких, смертельних укусів.

Розмножується 2 рази на рік, у травні та жовтні. У виводку зазвичай близько 4 дитинчат, що з’являються на світ після 64 днів вагітності. Молочні залози самки, виробляють оранжево-жовту рідину, яка забарвлює її живіт і хутро дитинчат. Вважається, що це перешкоджає самцям, що шукають самку і нейтралізує агресію по відношенню до дитинчат. Добре приручаються, в неволі живуть до 15 років.

Відносяться до видів, що викликають найменші побоювання.

 


Джерело  http://aroundnature.ru/ua/afrikanskaya-palmovaya-civetta/

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Тваринний світ Африки. Нандінія пальмова", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід