У двадцятому столітті були вбиті мільйони китів
 
М.С. Стокер і Дж.Т. Рейтердал, співробітники організації "Збереження океану", у своїй недавній роботі порівняли підводний шум у судноплавних районах в наші дні (який з кожним роком посилюється у зв'язку з діяльністю людини) з тими звуками, які наповнювали океан в тих же областях двісті років тому. 

До цих пір вважалося, що рівень анторопогенного шуму зріс з 1958 року в 4-15 разів (на різних судноплавних трасах океану), і було висловлено припущення, що такий фон заважає хребетним мешканцям океану передавати сигнали один одному. Однак в ході дослідження М.С. Стокера і Дж.Т. Рейтердал встановлено, що сила звуку, що вироблявся двісті років тому китами, цілком порівняна з тим, що можна почути зараз під водою в районі проходження морських суден. За два століття китів стало набагато менше, - в результаті жорстокого відстрілу, який вівся в промислових масштабах з першої половини XIX століття по 1994 рік (коли на китобійний промисел був введений мораторій). 

Для свого дослідження М.С. Стокер і Дж.Т. Рейтердал довелося оцінити зразкові масштаби китовбивства. Офіційні цифри завжди занижувалися; в Радянському Союзі, як випливає з інформації, що потрапила у пресу після падіння радянської влади, - приблизно в 20 разів. Державна статистика говорила про вбивство 2710 горбачів з кінця п'ятдесятих до середини шістдесятих, в той час як насправді мова йшла про 48 тисяч. 

У двадцятому столітті були вбиті мільйони китів - приблизно 380 000 кашалотів, 350 тисяч блакитних китів, 750 тисяч фінвалів, 160 тисяч горбачів і 180 тисяч сейвалів. Загальна маса хребетних мешканців океану скоротилася приблизнона 90 відсотків! 

В результаті шумів в океані стало набагато менше, а потім, починаючи з середини XX століття став різко посилюватися рівень антропогенного шуму.
 

Джерело: полит.ru
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "У двадцятому столітті були вбиті мільйони китів", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід