Залізна руда. Все про залізну руду
 

Залізна руда. Відео
Залізні руди - природні мінеральні утворення, що містять залізо та його сполуки в такому обсязі, коли промислове витяг заліза доцільно. Існує три види залізорудної продукції, що використовуються в чорної металургії : сепарований залізна руда (з низьким вмістом заліза), аглоруда (шляхом термічної обробки вміст заліза підвищений) і окатиші (сира залізовмісних маса з додаванням вапняку формується в кульки діаметром близько 1 см). Відрізняються такі промислові типи залізних руд: 
Титано-магнетитові і ільменіт-титаномагнетитових в базітах і ультрабазитами 
Апатит-магнетитові в карбонатитах 
Магнетитові і магнію-магнетитові в скарнах 
Магнетит-гематитових в залізних кварцитах 
Мартитові і березень-гідрогематітовие (багаті руди, утворюються по залізних кварцитів) 
Гетит-гідрогетітовие в корах вивітрювання.

Натисніть, щоб збільшити 

Залізорудні родовища розташовані по всьому світі, на всіх основних континентах. За даними, зібраними Геологічним інститутом США, Україна, запаси якої налічують приблизно 30 млрд. тонн сирої руди, що містить 9 млрд. тонн заліза, є одним із найбільших регіонів з видобутку залізної руди, і займає 4-е місце в світі за запасами залізної руди, що складають приблизно 10% від світових запасів. Крім того, за даними Геологічного інституту США, світові запаси залізної руди оцінюються більш ніж 800 млрд. тонн сирої руди, що містить понад 230 млрд. тонн заліза.
Джерело: Геологічна служба США


Натисніть, щоб збільшити

Окрім Індії, Росії, України та Канади, основними виробниками залізної руди є Китай, Бразилія і Австралія. Виробництво залізної руди в Україні в 2010 р. склало приблизно 72 млн. тонн, або 3,0% від світового виробництва. Враховуючи це, Україна є шостим за величиною світовим виробником залізної руди, що різко контрастує з четвертим місцем у світі за величиною запасів. Нині обсяг видобутку в Україні є значно нижчим свого початкового потенціалу. З 1970 р. по 1981 р. обсяг видобутку в Україні налічував у середньому 123,2 млн. тонн у рік, що складає приблизно 52,5% від середнього валового видобутку колишнього Радянського Союзу (234,7 млн. тонн) за ці роки.

Світовий ринок залізної руди

Практично вся залізна руда, що добувається в світі, використовується для виплавки сталі. Згідно із статистичними даними, зібраними Геологічним інститутом США, світовий обсяг видобутку залізної руди в 2010 р. складає приблизно 2 400 млн. тонн, при цьому в галузі лідирує Китай як найбільший у світі виробник і споживач руди. Обсяг видобутку залізної руди в Китаї в 2010 р. склав приблизно 900 млн. тонн, або 37,5% від світового обсягу видобутку. Залізорудна промисловість Китаю за останні декілька років зросла в річному обчисленні більш ніж на 20% у порівнянні з середнім світовим рівнем (за винятком Китаю) 7%, що обумовлено зростанням сталеливарної промисловості та швидкою індустріалізацією країни. За прогнозами TD Newcrest, світове споживання залізної руди як і раніше демонструватиме впевнене зростання більш ніж до 2,9 млрд. тонн до 2012 р.

Натисніть, щоб збільшити

Зважаючи на обмежений внутрішній видобуток залізної руди Китай, найбільший у світі виробник термічно необробленої сталі, також є найбільшим у світі імпортером. За даними Геологічної служби США, обсяг видобутку залізної руди в Китаї в 880 р. склав 2009 млн. тонн; крім того, за даними Anglo - American, Китай імпортував ще 628 млн. тонн для задоволення внутрішнього попиту сталеливарної промисловості. Наступним за величиною імпортером є Європейський Союз (154 млн. тонн), потім Японія (140 млн. тонн) і Південна Корея (50 млн. тонн).

Світовий ринок морських перевезень залізної руди

Натисніть, щоб збільшити

Світовий ринок морських перевезень залізної руди налічує близько 42% від загального обсягу видобутку залізної руди і, за даними Macquarie Research, в 2009 р. склав близько 944 млн. тонн. На експортному ринку домінують Австралія (384 млн. тонн) і Бразилія (266 млн. тонн), обсяг експорту яких у 2009 р. склав 68% від світового рівня. Істотний вклад у ринок морських перевезень також вносять Індія (119 млн. тонн) і ПАР (44 млн. тонн). Згідно з оцінками, підготовленими AME Mineral Economics, Vale SA, BHP Billiton Limited і Rio Tinto plc, обсяг видобутку компаній залізорудного комплексу в 596 р. склав приблизно 2010 млн. тонн залізної руди, або близько 63% ринку морських перевезень. Ці 3 компанії, як правило, диктують ціни на ринку морських перевезень залізної руди, укладаючи угоди з деякими видатними світовими імпортерами, включаючи заводи в Китаї і Японії.
Найчастіше експортують частки подрібненої залізної руди, потім ідуть шматки, гранули і окатиші. На діаграмі, наведеній нижче, показано зростання попиту на світовому ринку морських перевезень залізної руди з 2000 р. по 2013 р. До 2013 р. загальний попит на морські перевезення ймовірно складе близько 1 300 млн. тонн, що на 37% перевищує рівень 2009 р. 
 
Натисніть, щоб збільшити

Сучасні тенденції на ринку залізної руди

З 2001 р. китайські компанії вклали близько 12 млрд. дол. США в розробку залізорудних родовищ, а також підписали угоди з продажу на загальну суму близько 82 млрд. дол. США.
Як показано на графіку нижче, попит на залізну руду в Китаї ймовірно залишиться високим упродовж декількох років, і з 2009 р. по 2015 р. зростатиме із швидкістю 8% у рік. Корея посідає друге місце за попитом, зростання якого в період з 2009 р. по 2015 р. імовірно складе 6%.

Натисніть, щоб збільшити

Ще одна нещодавня зміна пов'язана з різким збільшенням капіталовкладень у видобуток залізної руди. За даними Macquarie Research, середня вартість введення виробничих потужностей в експлуатацію за останні 5 років збільшилася більш ніж удвічі. Для нових проектів це було обумовлено недостатньо розвиненою інфраструктурою переробки, необхідної для таких проектів. Ця тенденція також вплинула на діючі підприємства таких компаній, як Rio Tinto Plc і BHP Billiton Limited, які витрачають значні кошти на підтримку наявних обсягів експорту.

Ціни на залізну руду
Ціна на залізорудну продукцію головним чином визначається з розрахунку вмісту заліза і вартості доставки. У минулому світові ціни на залізну руду коливалися залежно від світового попиту на сталь і наявності суден для чартерних перевезень Вихідні ціни на залізну руду встановлюються на експортному ринку морських перевезень (ринку залізної руди, що експортується морськими торговими шляхами на берегові або прибережні сталеплавильні заводи) щокварталу і, як правило, залежать від цін, погоджених між трьома найбільшими компаніями з видобутку залізної руди (Vale SA, BHP Billiton Limited і Rio Tinto plc) та світовими сталеливарними заводами.

Натисніть, щоб збільшити


За останні декілька років ціни на залізну руду значно зросли. За даними Bloomberg, сучасний рівень цін на залізну руду складає 210 дол. США за метричну тонну сухої ваги («dmtu»), що приблизно на 117% перевищує ціну на кінець 2009 р. (97 дол. США/dtmu) і приблизно на 240% перевищує ціну на кінець 2005 р. (62 дол. США/dtmu).
Інші компанії з видобутку залізної руди, як правило, встановлюють ціни на свої контракти з урахуванням цих світових вихідних цін. Оскільки витрати на транспортування з порту виробника до покупця, як правило, оплачує покупець (цей спосіб транспортування іменується «франко-борт»), компанії з видобутку залізної руди, що відправляють свою продукцію на далекі відстані, зазвичай встановлюють нижчі ціни на свою продукцію, ніж компанії, що відправляють продукцію на наближеніші ринки. Основними ринками для майбутньої потенційної продукції Black Iron є покупці залізорудного концентрату та інших супутніх товарів у Західній Європі, Азії, Росії, Туреччині та на Близькому Сході
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Залізна руда. Все про залізну руду", із категорії "Цікава географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід