Через господарську діяльність людини клімат Землі може стати схожим на клімат Венери
 
Використання мінерального палива (нафти, газу, вугілля)  здатне зробити клімат Землі схожим на клімат Венери: Світовий океан випарується, атмосфера розігріється до сотень градусів, а вміст вуглекислого газу становитиме понад 90%. Найновіша комп'ютерна модель змін клімату заставила вчених бити на сполох: виявилосялося, що глобальне потепління може в будь-який час зробитися  неконтрольованим.

  "Ми найближчим часом використаємо всі ресурси нафти, природного газу і вугілля, - подає  National Geographic слова Джеймса Хансена, автора найновішого дослідження, яке здійснене з використанням комп'ютерної моделі. - Якщо ми розпочнемо спалювати поклади сланцевого газу і нафти, отриманих з бітумних пісків, поява синдрому Венери неминуча".


  Колись вважали, що надмірна кількість вуглекислого газу призводить до нагрівання атмосфери, щов свою чергу, примушує планету викидати в космос більше тепла. Таким чином, енергетична система Землі прийшла би до рівноваги, і суспільсьтво заплатило б за свою необдуману технологічну поведінку просто більш спекотним кліматом.


  Однак результати зовсім нової математичної моделі на суперкомп'ютері призвели до зовсім інших результатів. Виявилося, що водяна пара, яка надмірно виділяється океанами при спекотній погоді, не просто є ще одним парниковим газом, але і відіграє роль своєрідної теплоізоляції, що не дозволяє Землі випромінювати велику кількість теплової енергії у космічний простір. Звідси можна зробити висновок, що зростання температури викликає інтенсивне випаровування океанів, а підвищення кількості водяної пари веде до подальшого росту температури.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Через господарську діяльність людини клімат Землі може стати схожим на клімат Венери", із категорії "Cучасні дослідження", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід