Дослідження португальцями Західного берега Африки
 

Великі географічні відкриття стали можливі завдяки успіхам європейської науки і техніки. До 15 століття були створені досить надійні для океанського плавання вітрильні судна ( каравели ) , удосконалені компас і морські карти , придбаний досвід, необхідний для далекого мореплавства. Велику роль у Великих географічних відкриттях  зіграла утверджується ідея про кулястість Землі , з якою була зв'язана думка про можливість західного морського шляху в Індію через Атлантичний океан. Нові торгові шляхи змусили шукати й турецькі завоювання, що перекрили традиційні купецькі зв'язки зі Сходом через Середземне море . У заморських землях європейці сподівалися знайти багатство : дорогоцінні камені і метали , екзотичні товари і прянощі , слонову кістку і моржеві бивні .

Першими планомірні експедиції в Атлантичному океані почали португальці. Активність Португалії на морі була визначена її географічним положенням на крайньому заході Європи та історичними умовами, що склалися після закінчення португальської Реконкісти . Всі сили й енергія португальського королівства були спрямовані на пошуки нових земель за морем , на африканському узбережжі. Саме там португальські королі бачили джерело майбутньої слави і багатства своєї держави. Традиційно успіхи Португалії на морі пов'язують з ім'ям принца Генріха Мореплавателя ( 1394-1460 ) . Він був не лише організатором морських експедицій , але й всерйоз займався освоєнням відкритих земель. У 1416 році португальський моряк Г. Велью , слідуючи на південь уздовж Африки , відкрив Канарські острови , в 1419 році португальський дворяни Зарку і Ваш Тейшейра виявили острови Мадейру і Порту -Санту , в 1431 році В. Кабрал - Азорські острови .їПротягом 15 століття португальські каравели освоювали морський шлях уздовж західного узбережжя Африки , досягаючи все більш південних широт. У 1482-1486 роках Діогу Кан ( Cao ) перетнув екватор , відкрив гирло річки Конго і пройшов уздовж узбережжя Африки до мису Крос. Кан виявив намібійські пустелі , тим самим отпровергнув існувала з часів Птолемея легенду про непрохідність тропіків. У 1487-1488 роках Бартоломеу Діаш вчинив новий безприкладну плавання на південь. Він досяг південного краю Африки і обігнув її , відкривши мис Доброї Надії. Плавання Діаша відкрило перед португальцями перспективу встановлення морського шляху до Індії навколо Африки.

За матеріалами сайту http://gturs.com

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Дослідження португальцями Західного берега Африки", із категорії "Географічні відкриття", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід