Гавайські острови. Відео
 
Гавайські острови. Відео
Гавайські острови, розташовані в північній частині Тихого океану, простяглися майже на 2500 км. між 19 ° і 29 ° північної широти від Куре і островів Мідуей на заході до самого острова Гаваї на сході. Здається, що вони не мають відношення до інших вулканів, розташованим уздовж узбережжя  Тихого океану ("Вогняне кільце"). Більшість з них пов'язане з глибоководними жолобами, що утворюються там, де океанічна кора підсувається під край континенту. Під час цього процесу, званого субдукцією, тертя, що виникає при переміщенні океанічної плит літосфери, дає тепло, яке, в свою чергу, розігріває вулкани.
Гавайські ж острова, навпаки, перебувають там, де ми їх бачимо, тому, що лежать над гарячою точкою в мантії Землі, постійним тепловим джерелом. Геологи вважають, що існує близько 30 таких гарячих точок, нерухомих щодо внутрішньої частини Землі і представляють собою довготривалі явища в масштабах геологічного часу. Це означає, що гаряча точка під рухомій корою океану створює, в міру того як кора проходить над нею, ланцюжок вулканів.

Так і сталося з Гавайськими островами. Кора в західній частині Тихого океану незмінно рухається на захід і, схоже, просунулася вже на 2414 км. за час існування цього вулканічного вогнища. Всі острови Гавайської ланцюга вулканічного походження; найдавніші знаходяться в західному кінці, а найбільш активні вулкани, а значить і наймолодші, розташовані на самому острові Гаваї - в східному кінці ланцюга.


Гаваї - острів майже трикутної форми розмірами 130 на 153 км. Найвища його точка - вершина Мауна Кеа, 4205 м. Вона є найвищою горою в світі, якщо вимірювати її від підніжжя на океанському дні, розташованому приблизно на 5998 м. нижче рівня моря. Висота Мауна Кеа, а також свіже, незабруднене дихання відкритого океану зробили це місце ідеально придатним для розміщення тут кількох з найбільш потужних у світі телескопів.
Вулканічна активність на острові Гаваї в даний час пов'язана переважно з Кілауеа, побічним кратером на схилі другий за висотою гори - Мауна Лоа (4170 м) приблизно в 30 км. на схід від вершини. Виверження цього вулкана не припиняється з 1983 року; із жерла виливається в середньому 5 куб. м. лави на секунду. Глибина кальдери Мокуавеовео від 152 до 183 м, а площа - 10,4 кв.км. Найбільш відома риса цього виверження - ефектні фонтани лави, підкидають розпечену до червоного магму в повітря на 90 м, причому час від часу такий фонтан може досягати висоти 500 м.

Залишаючи кратер, лава стікає вниз по схилу вогненно-червоної річкою базальту, причому температура її може досягати 1100 ° -1200 ° С. Лава тут тече надзвичайно швидко і може поширюватися по околицях зі швидкістю 30 і більше км. в годину. Вона спалює абсолютно все, що трапляється на її шляху, перерізає дороги, а досягнувши моря, бурхливо остигає. Подібні виверження є абсолютно незабутнє видовище для туристів, які відвідують цей тропічний рай.

Джерело http://nature.worldstreasure.com


Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Гавайські острови. Відео", із категорії "Географія України", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід