Завдання 38-ї Всеукраїнської олімпіади, 2011 р
 
Завдання першого (теоретичного) туру

Тестові завдання

Тестові завдання для 11 класу тотожні тестовим завданням 10 класу.

Творчі завдання

1. Теоретичні дослідження показують, шо навіть незначні зміни (у межах кількох градусів) нахилу земної осі можуть істотно вплинути на природні особливості Землі. Що, на вашу думку, може змінитися передовсім? Які наслідки цих змін? Чи спостерігалися такі зміни в геологічній історії Землі? (12балів)

2. Досить поширеною є думка: "Катастрофа на Чорнобильській АЕС з багатомільярдними втратами та згубним впливом радіації на здоров'я мільйонів людей засвідчила хибність розвитку атомної енергетики в Україні та у світі". Підтвердіть або спростуйте це твердження. Якою буде, на вашу думку, енергетична стратегія України в майбутньому? (12балів)

3. XXI ст. називають століттям інформації, освіти, технологій, ресурсів та послуг. Доведіть це чи спростуйте, скориставшись для аналізу географічним підходом. (12балів)


Завдання другого (практичного) туру

Завдання 1. На всій території України поширені різноманітні будівельні матеріали. Заповніть таблицю, зазначивши назву будівельного матеріалу, назву областей, де його видобувають, галузь промисловості будівельних матеріалів та чинники розміщення підприємств.

Назва будівельного матеріалуОбласті України, де його видобуваютьГалузь промисловості будівельних матеріалівЧинники розміщення підприємств
Глина, глинисті сланці, леси, лесовидні суглинки, мергеліСумська, Рівненська, Чернігівська, ЗакарпатськаВиробництво цегли та стінових матеріалівОрієнтуються як на споживача, так і на сировину

Завдання 2. Позначте на контурній карті України міста проведення чемпіонату Європи з футболу "Євро-2012". Укажіть маршрути, якими краше можуть дістатися до міст фінальних матчів автотуристи з країн-сусідів України. Які, на вашу думку, заходи слід здійснити найближчим часом, шоб поліпшити транспортну інфраструктуру в Україні?

Завдання 3. Міграційні процеси і міграційна політика держав. Назвіть причини та проблеми зовнішніх міграційних потоків. Нанесіть на контурну карту головні напрями зовнішньої міграції. Позначте: 1) країни-лідери з виходу біженців; 2) країни-лідери з приймання біженців.

Завдання 4. Визначте коефіцієнт річного природного приросту населення в країні, якшо за рік у ній народилося 18500 осіб, померло - 13200, а середньорічна кількість населення становила 1596 тис. осіб. Складіть формулу відтворення населення і визначте його тип.

Завдання 5. Заповніть таблицю, розпізнавши в старій назві країни сучасну.

№ п-пСтара назваСучасна назва
ЗразокНумідіяАлжир
1.Дагомея
2.Верхня Вольта
3.Португальська Гвінея
4.Французький берег Сомалі
5.Абіссінія
6.Північна Родезія
7.Південна Родезія
8.Острови Зеленого Мису
9.Французький Судан
10.Бангі-Шарі
11.Берег Слонової Кістки
12.Тріполітанія і Кіренаїка

Джерело http://www.geograf.com.ua
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Завдання 38-ї Всеукраїнської олімпіади, 2011 р", із категорії "Контрольні,практичні", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід