Головні періоди і етапи розвитку географії
 
ПЕРШИЙ РІВЕНЬ — первинної постановки теоретичних проблем.
Період з'ясування загальних властивостей Землі і основних меж її поверхні; зародження елементарних географічних засад (XXXV ст до н.е. — XII ст н. е.)
1-й етап — донаучних географічних уявлень прадавніх культурних народів (близько 3500 р. — VII ст до н. е.).
2-й етап — початки наукової систематизації географії, відомостей і зародження зачатків загального землезнавства у філософських космогоніях і страноведеннях в «періплах» і »шерігесах» в епоху класичної Греції (VII— IV вв. до н. Е.)
3-й етап — перших спроб наукового синтезу географії, знань на основі математики і фізики в епоху еллінізму і Римської республіки; розвиток картографії і хорографії (IV ст до н.е. — III ст н. е.)
4-й етап — занепаду наукових знань в епоху раннього західноєвропейського середньовіччя і розвитку математичної географії в країнах Арабського Сходу (з III до XII ст).
ДРУГИЙ РІВЕНЬ — елементно-хорологічний
Період вивчення окремих елементів природи Землі (з XIII до 70-х рр. XVIII ст)
1-й етап — розширення просторового кругозору в епоху розквіту середньовічних феодальних держав (з XIII до сірок. XV ст)
2-й етап — корінної перебудови системи географічних засад в епоху Великих географічних відкриттів XV—XVI вв. Розробка нових картографічних проекцій для зображення сферичної поверхні Землі (з середини XV до середини XVI ст).
3-й етап — пошуків «Південної Невідомої Землі», Пн-зах. і Пн-Сх. проходів і великих відкриттів землепроходців в Зах. Азії; спроб створення теоретичної концепції географії як науки про Землю на основі метафізичного матеріалізму; етап зародження елементів економіки, географії (сер. XVI — сер. XVII ст).
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Головні періоди і етапи розвитку географії", із категорії "Уроки", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід