В очікуванні кінця світу (стаття)
 

З року в рік ясновидці, астрологи, релігійні діячі пророкують людству черговий кінець світу.

Жителі Землі в очікуванні ворожать, як і коли це станеться?

Найпопулярніша була версія: стародавній календар майя, який ніби пророкує кінець світу 21 грудня 2012 року, тому що на цій даті закінчується Великий цикл, тривалістю 5126 років. Деякі вважали, що саме в цьому році планети шикуються в лінію (парад планет) і це ознаменується глобальними катаклізмами. Однак парад планет в 2012 році був неповним і неапокаліптичним, тому що в лінію вишикувалося всього три планети - Меркурій, Венера і Земля.

Можливо, прогноз про кінець світу коли-небудь все-таки збудеться, у всякому разі, людство своєю діяльністю неминуче до нього йде. Якщо про кінець світу весь час говорять, значить це комусь потрібно. Кому? Тим, кому ми довіряємо владу над собою ...

Гасло володаря умами людей: «залякати і володарюй». Є безліч ефективних способів управляти і нав'язувати, а коли людина ще й залякана, на цьому можна й заробити. Людина настільки звикла до жахів реального життя, яка потоками ллється у свідомість через телебачення та інші ЗМІ, що народ просто жадає жахів ще більших - фільмів, телешоу з докладним описом найтрагічнішого дня планети. Забувши про все на світі людство «впивається» у блакитні екрани, а індустрія «кіноапокаліпсіса», вселяючи людині почуття постійного очікування катастрофи, отримує фантастичні доходи. Так, бюджет фільму «2012» оцінюється в 200 мільйонів доларів, а касові збори наближаються до мільярда. «Післязавтра» «2012» «Останній день» «День, коли Земля зупинилася» «Армагеддон» - чим не нав'язлива ідея ...

Колосальні кошти наївних платників податків йдуть на фінансування програм спостереження за астероїдами. Астрономи знають, ймовірність зіткнення Землі з астероїдами вкрай мала, але якщо це раптом станеться - людство буде вмирати болісно і довго. І вже це вагома причина вимагати в уряду постійного збільшення фінансування програм, що призводить до збільшення податків з простих громадян. Одне із завдань НАСА - вселити страх і упевненість в тому, що кінець світу хоч і далекий, але дуже можливий.

Боїтеся кінця світу - замовте бункер. Передчуваючи апокаліптичні настрої землян американська компанія Vivos розробила концепцію мережі підземних бункерів, здатних витримати ядерний вибух, хімічну та біологічну атаку, удар астероїда та інші природні стихійні лиха. Вартість бункера з автоматичною системою енергозабезпечення, водопостачання, очищення повітря, медичного устаткування і навіть автомобіля - 10 мільйонів доларів. І перші замовники вже є ... На півострові Юкатан (Мексика) зведене ціле місто з 24 будівель, покликане захистити людство від будь-яких катастроф.

Немає грошей на бункер - записуйтеся на курси виживання. Соціальний рух сюрвівалістів проводить тренінги, де навчають людей як вижити в екстремальних ситуаціях. Тренуються і гартуються, вивчають способи виживання і практично освоюють стрілянину, бойові мистецтва, фехтування ... Хоча в доцільності останнього є великі сумніви.

Але що ж все-таки реально загрожує людству в майбутньому? Збільшення сонячної активності і ослаблення магнітного поля Землі приведуть до знищення всього живого на планеті. Захисне поле Землі стало слабшим на 10-15%. Астрофізики пророкують, що наступний цикл сонячної активності буде на 30-50% інтенсивнішим. Електромагнітна буря на Сонці може призвести до техногенної катастрофи на Землі: будуть виведені з ладу комунікаційні та комп'ютерні, супутникові та банківські системи. Різке підвищення температури негативно позначиться на стані біосистеми в цілому.

Глобальне потепління поступово розтопить льодовики Гренландії. Через танення льодовиків, що надають сильний тиск на поверхню планети, прогин земної кулі в цьому місці зменшиться і збільшиться ширина розлому земної кори на дні Атлантичного океану. Це спровокує численні цунамі і землетруси. Коли розлом досягне мантії, в атмосферу спрямується вода у вигляді розпеченої пари. Над планетою нависнуть щільні свинцеві хмари, крізь які Сонце не зможе прогрівати Землю і настане новий льодовиковий період. Є побоювання, що скоро зникне зігріваюча Європу течія Гольфстрім. У цьому випадку клімат на планеті істотно зміниться: Західну Європу чекають суворі зими, інші частини Землі - жорстокі посухи.

Людство своєю «господарською» діяльністю вже поклало початок кінця світу. Випробування ядерної зброї, грубе втручання в надра Землі, забруднення води і атмосфери кубометрами газів і відходами різних виробництв. Якби тільки земні проблеми, людина добралася і до космосу: сміття на земній орбіті стало так багато, що вже через 40 років запускати космічні кораблі стане неможливо. «Апокаліпсис» у перекладі з грецької означає «одкровення». Можливо всілякі передбачення про кінець світу покликані пробудити в людині голос розуму. Впиваючись манією власної величі від власних відкриттів і розробок, ми губимо себе і своїх дітей задихаючись на «звалищі цивілізації».

У людській свідомості засів шкідливий вірус «Споживай і живи заради задоволення». Нескінченні розмови про кінець світу та інші нав'язані похмурі образи додатково обтяжують її свідомість і приводять людину до думки, що від неї нічого не залежить. Це призведе до того, що не маючі перспектив люди відкинуть будь-яку владу і стануть некеровані. Це і буде кінець світу цивілізації землян. І коли позаземні цивілізації прилетять на Землю, щоб заявити про свої права на неї - заперечити їм буде вже нікому ...

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "В очікуванні кінця світу (стаття)", із категорії "Астрономія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід