О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки




 
Урок 79. О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки
Мета:  збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдоскона¬лювати вміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб, зна¬ходити головну думку, визначити суттєві ознаки байки; виховувати інтерес до байки, почуття відповідальності.
Обладнання: портрет О. Пчілки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда.
— Яку тему ми вивчаємо?
— Чим відрізняються байки від інших жанрів?
— Твори яких байкарів ви читали?
— Зачитайте мораль байок «Зозуля і Півень» Л. Глібова та І. Крилова.
2. Інсценізація байок. 
3. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
— Що ви знаєте про Олену Пчілку?
— Які твори вона писала?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Робота з підручником. Читання учнями (самостійно) статті про жит¬тя письменниці.
ІV. Ознайомлення з байкою «Котова наука»
1. Робота над байкою.
1) Читання байки вчителем. Перевірка сприймання.
— Між ким відбулась розмова в байці?
— За що сварив Петрусь Мурку?
— Що на це відповів кіт?
2) Словникова робота.
— Поясніть значення слів: розманіживсь, наморився, хижа, лихословив, іншого займа.
3) Читання байки учням (мовчки).
Завдання: поділити байку на логічно завершені частини.
4) Читання байки вголос за частинами.
— В якій частині розкривається мораль байки? Зачитайте.
5) Словесне малювання.
— Які малюнки можна створити за сюжетом байки?
2. Закріплення матеріалу.
— Які людські вади засуджує автор?
— Чому байка називається «Котова наука»?
— Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся?
3. Підготовка до інсценізації байки.
4. Читання байки за особами.
V. Підсумок уроку
1. Гра «З’єднай назву байки з її автором».
2. Творча робота.
— Об’єднайтесь у групи. Спробуйте створити власну байку (прозову або віршовану) таким чином, щоб одне з поданих прислів’їв було її мо¬раллю.
Варіанти прислів’їв
Якщо будеш працювати — крізь успіх будеш мати.
Слово чемне кожному приємне.
Під лежачий камінь і вода не тече.
Здобудеш освіту — побачиш більше світу.
Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.
Рання пташка росу п’є, а пізня сльози ллє.
Мудрий не все каже, що знає, а дурний не все знає, що каже.
Той дає раду, хто знає правду.
На чужу роботу дивитися — ситому не бути.
Хотів зробити спішно, а вийшло смішно.
VI. Домашнє завдання
Виразно читати байку за особами.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки", із категорії "Читання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід