Урок 98. Тематичне оцінювання




 
Урок 98. Тематичне оцінювання
Мета: перевірити знання учнів із вивченої теми; вчити думати, добирати правильні відповіді із кількох поданих, спираючись на життєвий досвід, прочитані твори; вчити працювати творчо, оперативно.
Обладнання: цукерки (коробка), зошити.
Хід уроку
I. Організація класу
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
1. Вступне слово вчителя.
— Ми закінчили вивчати тему «Твори зарубіжних письменників» і сьогодні підіб’ємо підсумок нашої роботи.
Зараз ми з вами будемо обирати цукерку з коробки. Але це цукер¬ки надзвичайні: в них лежать назви творів, які ми вивчали в даній те¬мі. Вам слід обрати цукерку, розгорнувши обгортку, прочитати на¬зву твору, записану на аркуші, пригадати автора твору та його зміст(стисло).
2. Коротке згадування творів (за цукерками).
IІІ. Тестування
1. З якого твору ці слова? 
На той час війна була,
цар надів військове вбрання
і цариці на прощання 
наказав поберегтись,
старого лиха стерегтись.
2. Які дива побачили гості на острові з «Казки про царя Салтана»?
3. Хто є автором твору «Гидке каченя»?
4. На кого перетворилось гидке каченя?
а) На лебедя;
б) на орла; 
в) на лелеку.
5. Назвати автора і дійових осіб казки «Сіль, дорожча за золото».
6. Кого оголосили королевою в казці «Сіль, дорожча за золото»? 
а) Метелика;
б) мурашку;
в) пташку.
7. Заповнити кросворд.
1) Хто головний герой твору Марка Твена? 
2) Із ким розмовляв головний герой (ім’я хлопчика)? 
3) Як звали тітоньку, за завданням якої Том розмальовував паркан?
8. В якій країні відбуваються події, описані Марком Твеном в його творі «Пригоди Тома Сойєра»?
а) Англія;
б) Франція;
в) Америка.
9. Переставте останні слова у рядках так, щоб вийшов вірш.
Я гвіздків чимало (планки)
і чотири (пів банки),
а на кухні (взяв)
клею аж (відшукав).
10. Прочитайте і запишіть прислів’я. 
Робитвоялюдей.щобпрацятак,радувала 
11. Запишіть назву твору та його автора. 
няпіс орп куусміш 
12. Продовжте рядки.
Від усмішки йде до всіх... (тепло) —
до слона і навіть до малої... (мишки)... 
То нехай, щоб добре всім... (було),
ніби лампочки, вмикаються... (усмішки).
ІV. Підсумок уроку
Гра «Добери риму» (за вивченими творами)
Ми пливли по океану
В «Казці про царя... (Салтана)».
Каченя гидке страждало
І нарешті гарним... (стало).
Лебідь прекрасний не загордився,
Бо він із добрим серцем... (родився).
Дорожчою за золото у казці сіль була.
Про це Божена Немцова усім... (розповіла).
Поки тьотя Поллі вранці у турботах,
Він, хоч не хотілось, розпочав... (роботу).
Був у хлопця Тома дивовижний план —
Як би не самому фарбувать... (паркан).
Від усмішки в світі всім світліше,
Бо з усмішкою стаємо ми... (добріші).
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Урок 98. Тематичне оцінювання", із категорії "Читання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід