ВЛАСТИВОСТІ ТВЕРДИХ ТІЛ.
 
Речовину називають твердою, якщо вона зберігає свою форму і свій об’єм.
При вивченні твердих речовин було встановлено, що багато твердих тіл у природі мають гладенькі плоскі поверхні, розміщені під певними кутами, а іноді і форму правильних многогранників. Такі тверді тіла називаються монокристалами. Найчастіше монокристали мають дуже маленькі розміри, хоч , наприклад, монокристали гірського кришталю іноді бувають завбільшки з людину.
Вивчення внутрішньої будови кристалів за допомогою рентгенівського проміння дало змогу встановити, що частинки в кристалах мають правильне розміщення, тобто утворюють кристалічну решітку. Вузли решітки мають правильне розміщення, яке періодично повторюється. Правильне розміщення частинок у вузлах решітки кристала називається далеким порядком у кристалі.
Отже під твердим тілом у фізиці розуміють лише такі речовини, які мають   кристалічну   будову.
Твердим тілам – монокристалам  притаманна анізотропія -  неоднаковість    властивостей    у    різних    напрямах.
Прикладом    можуть  бути    графіт    або    слюда.
 
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "ВЛАСТИВОСТІ ТВЕРДИХ ТІЛ.", із категорії "Фізика", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід