Текстові та графічні об’єкти слайдів
 

Урок № 27 

Текстові та графічні об’єкти слайдів

Мета уроку: ознайомити учнів із типами текстових написів і графічних зображень, що додаються до слайдів; навчити створювати текстові написи і вставляти графічні зображення до слайдів презентації.

Очікувані результати: учні повинні знати складові середовища редактора презентацій; інструменти роботи зі слайдами, інструменти роботи з презентацією; основні складові комп’ютерної презентації; текстові та графічні об’єкти слайда презентації; учні повинні вміти розрізняти текстові та графічні об’єкти слайда презентації; виділяти об’єкти слайда та виконувати з ними прості операції: відкривати контекстне меню, переміщувати, змінювати значення властивостей, вилучати; вводити текст і редагувати його; форматувати текстові об’єкти на слайдах (зміна шрифту, розміру, кольору, накреслення), вирівнювати.

Обладнання: ПК, підручники, картки із завданням для гри «Хочу навчитися».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування вмінь та навичок.

1. Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

2. Перевірка домашнього завдання

Учні відповідають на запитання підручника, обговорюють особливості виконання практичного завдання.

3. Актуалізація опорних знань

Опитування (файл O_27.doc).

Запитання для опитування

Як можна додати напис до зображення у графічному редакторі Paint? (Відповідь:на вкладці Основне у групі Знаряддя клацнути інструмент Текст , перетягнути покажчик в ту ділянку області малювання, куди потрібно додати текст, увести текст.)
Як змінити властивості напису в графічному редакторі Paint? (Відповідь: у розділі Знаряддя для роботи з текстом на вкладці Текст у групі Шрифт можна вибрати шрифт, накреслення, колір, розмір.)
Як виконати переміщення та масштабування графічних об’єктів у графічному редакторі Paint? (Відповідь: виділити об’єкт, для переміщення — перетягнути виділене покажчиком миші, для змінення розміру — викликати команду Змінити розмір у групі клавіш Зображення вкладки Основне.)
Які дії можна виконувати із фрагментами зображення у графічному редакторі Paint? (Відповідь: масштабування, видалення фрагмента, інверсія кольору, копіювання, обертання; перенесення, зміна кольору.)
Які об’єкти може містити слайд презентації? (Відповідь: текст, зображення, діаграму, таблицю тощо.)

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Вправа «Діаграма Ейлера» (файл U_27.doc).

Учитель оголошує тему уроку «Текстові та графічні об’єкти слайдів» та пропонує учням поміркувати, чим текстові та графічні об’єкти схожі і чим відрізняються. Разом з учнями він складає діаграму Ейлера.

Під час створення нової презентації на екрані з’являється вікно Розмітка слайда, що містить макети слайдів, розподілені на кілька груп. Макет слайдів визначає, як розміщувати на ньому різні об’єкти, тому, створюючи новий слайд, доцільно уявити, які об’єкти треба розмістити на ньому.

4.2. Повідомлення теми та мети уроку.

•     Лекція-практикум

План лекції

Види макетів слайда.
Вставлення, редагування та форматування текстових об’єктів.
Графічні об’єкти.
Форматування графічних об’єктів.
Зміна розмірів зображень.
Видалення графічних об’єктів.
Копіювання графічних об’єктів.
Переміщення  графічних об’єктів.

 

Види макетів слайда

MS PowerPoint має дев’ять вбудованих макетів слайдів (рис. 1). Також можна створювати макети, які відповідають певним потребам, і надавати до них спільний доступ іншим користувачам, що створюють презентації за допомогою MS PowerPoint.

Учитель на макеті слайда наводить покажчик миші на об’єкти для вставлення, учні записують об’єкти в зошит: текст, таблиці, діаграми, малюнок з файлу, малюнки SmartArt, кліп, кліп з колекції.

 

Вставлення, редагування та форматування текстових об’єктів

На слайдах тексти можуть розміщуватися в написах, усередині фігур і в таблицях. Під час створення презентації на основі шаблонів макетів написи на слайдах уже створено, і для введення тексту необхідно вибрати відповідний напис.

Якщо користувач збирається розмістити на слайді новий напис і ввести до нього текст, потрібно вибрати слайд, на якому буде розміщено новий напис, на вкладці Вставка в групі кнопок Текст вибрати для вставлення текстовий об’єкт. Якщо вибрано командуНапис, треба виділити на слайді прямокутну область напису, у яку буде введено текст, увести у створений напис потрібний текст.

 

Вставлення, редагування та форматування графічних об’єктів

Вставлення растрових і векторних зображень з файлів або з колекції кліпів виконується з використанням кнопок групи Зображення на вкладці Вставка.

Створювати, редагувати і форматувати графічні об’єкти можна, використовуючи елементи керування групи Робота з малюнками. З’являється ця вкладка на стрічці після виділення графічного об’єкта.

Форматування графічних об’єктів

Для форматування графічних об’єктів використовується вкладка Формат (рис. 2), що з’являється під час виділення об’єкта або діалогового вікна Формат рисунка (рис. 3), яке викликається кнопкою Формат рисунка в контекстному меню об’єкта.

 

Дослідницька діяльність

Зміну розмірів зображень учні разом з учителем розглядають як дослідження (під час переміщення маркера виділеного об’єкта та утримання певних клавіш клавіатури). Потім учні заповнюють таблицю.

Клавіша

Результат

Ctrl

Збереження положення центру зображення

Shift

Збереження пропорцій малюнка

Ctrl та Shift

Збереження положення центру та пропорції

 

Видалення графічних об’єктів

Виділити об’єкт, натиснути клавішу Delete.

Копіювання графічних об’єктів

За допомогою буфера обміну, попередньо виділивши об’єкт (кнопки Копіювати —Вставити);
Перетягуванням покажчиком миші, утримуючи клавішу Enter.

Переміщення  графічних об’єктів

За допомогою буфера обміну, попередньо виділивши об’єкт (кнопки Вирізати —Вставити);
Перетягуванням покажчиком миші.

Більшість об’єктів також можна обертати за допомогою розташованого над рамкою зеленого маркера або команди Повернути групи клавіш Впорядкувати вкладкиФормат.

Програма MS РоwеrРоіnt дозволяє додавати до слайдів відео- та аудіоматеріали. Джерелом таких об’єктів можуть бути різноманітні колекції, наприклад, стандартна колекція кліпів, колекції на компакт-дисках тощо.

 

6. Закріплення знань

Командна гра «Хочу навчитись» (файл G_27.doc).

Учні об’єднуються у 2 або 3 групи. По черзі представники груп підходять до учительського комп’ютера та виконують завдання. Кожне завдання оцінюється у 2 бали. Група, яка не може виконати завдання, пропускає хід, втрачаючи бали.

Альтернативне завдання: [5] завдання 2 на с. 154; [4] вправа 2 блоку «Діємо» на с. 203.

7. Підбиття підсумків уроку

Аналіз гри.

Учитель виставляє оцінки переможцям. Якщо в учнів є бажання, вони можуть продовжити гру, по черзі виходячи до комп’ютера і показуючи, що ще вони запам’ятали і можуть виконати в програмі PowerPoint.

8. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Текстові та графічні об’єкти слайдів", із категорії "Інформатика", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід