Чому І. Котляревський образився на Максима Гіарнуру?
 

Конотопський поміщик М. Парпура 1 '798 року видав за власні кошти три пер­ші частини «Енеїди» І. Котляревського. Парпура не привласнював твір Котля­ревського, він на титульній сторінці написав: «Енеида, на малороссийский язык перелицованная И. Котляревским», а далі добавив: «Иждивением М. Парпуры». Автор поеми був дуже незадоволений, що без його згоди видано «Енеїду». Образа була настільки велика, що у третій частині він написав такі слова:

«Якусь особу мацапуру Там шкварили на шашлику...»

за те, що він віддавав «чуже в печать» і «чужим пустився промишлять». Хоча така критика несправедлива. Парпура не мав ніякої вигоди, його вчинок заслуговує на похвалу.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Чому І. Котляревський образився на Максима Гіарнуру?", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід