Як Куліш викривав імперську політику Росії щодо України ?
 

Незважаючи на деяку суперечливість у світогляді, П. Куліш гнівно викривав імперську політику царської Росії. 1846 року він публікує «Повість про україн­ський нарід», за котру його було покарано адміністративним засланням до Тули. У цьому творі ми читаємо: «Україна могла б стати самостійною, якби не зрада української шляхти і не московська політика». 1863 рік. У Львівській газеті «Сло­во» надрукований лист П. Куліша «Голос з України». «Москва, — писав автор, — горне під себе не тільки всю Русь, а й усю Слов'янщину. Москалі забули, що ті 'їх академії, якими вони так пишаються, заснували київські академіки. У Москві світло знань засвітили ми».

У публіцистичній статті «Гадки про святкування осьмих роковин Шевченко- вої смерті» Куліш пише: «Два потужні деспоти — лях і москаль роздерли Україну навпіл. Це лукава політика, це наруга над правом. Скільки крові вицідив москаль з України». Цей же мотив містить вірш «Три брати». У брата, який вважає себе старшим, «в грудях... люте серце, він п'є братню кров»

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Як Куліш викривав імперську політику Росії щодо України ?", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід