Які події особистого життя М. Куліша вплинули на творчість письменника і на вибір сюжету п 'сси «97»?
 

Миколу Куліша, як і багатьох його рювесників, захопила романтика революцій­них подій. У рідному містечку Олишки, куди він повернувся на початку 1918 року, Куліш приєднався до групи місцевих більшовиків, а на початку 1970 року вступив до КП(б)У і був членом Дніпровського ревкому. Працював скрізь, куди його посилала партія. 1921 року був «завідателем», як тоді говорили, губернського відділу соціально­го виховання, їздив по всій губернії, рятуючи школярів і вчителів від голодної смерті, бачив страхіття голоду, людське здичавіння і благородство духу. Усе це М. Куліш від­творив у своїй першій п'єсі «97». Драматург безжально торкався ран, які ще кровото­чили, розповідав про ще пам'ятні кожному страждання рідного народу. 2. Схарактеризуйте комедійний талант М. Куліша.

М. Куліш любив і цінував жарт, гостре слово ще в міському училищі та в гімназії, звідки його виключили за сатиричні вірші й поеми. Почуття гумору письменник проніс крізь усі випробування часів війни та революції. Настав час, і він «згадав» про свій дар. «Написав 80 сторінок (рясних, густих) і сам себе по лобі ляпнув. Як же це я забув про мій природний гумор? Він ще не покинув мене і вірний мені, мабуть, довіку. Трошки гострий став, з сарказмом посватався — та не біда. У пригоді стане», — писав Куліш у листі до І Дніпровського. Гумор ста- вав у пригоді навіть тоді, коли драматург писав п'єси «97» і «Комуна в степах», які наповнені драматичними, навіть моторошними сценами. Гумористичні репліки, ситуації відіграють у цих творах важливу роль.

Куліш писав: «Придивляюсь до життя скрізь, де буваю... Контрасти, мішани­на, крик, конфлікти, регіт, сльози, азіатчина й паростки нової культури. Бурх­лива, розпорошена, розсмикана доба. Неп!!! Аж проситься, аж лізе на полотно».

Перебуваючи на відпочинку, Куліш за чотири тижні написав комедію «Так іагинув Гуска», пізніше з'явилася друком і була поставлена в театрі сатирична комедія «Хулій Хурина», багато кумедних сцен у п'єсі «Народний Малахій». Та першиною комедійного таланту Куліша стала, звичайно, п'єса «Мина Мазайло» і Як Микола Куліш зображує українське село 20-х років XX століття ?

«97» — це п'єса про українське село 20-х років. Конфлікт п'єси розгортаєть­ся в трагічних обставинах. Голод викошує село, трапляються навіть випадки ка­нібалізму.

Сюжет п'єси мав цілком реальну основу. Голод у слободі почався через те, що продзагонівці відібрали у селян увесь хліб.

Громада розділилась на два ворожі табори: одні селяни підтримують радянську владу, а інші мріють про повернення старих порядків і своїх статків.

П'єса «Комуна в степах» була своєрідним продовженням «97». Конфлікт у цій п'єсі розгортається між куркулями і комунарами за спірний шматок землі та па­ровий млин. Комуна для них — це мрія, можливість швидко збудувати на місці куркульського хутора «сад соціалізму».

Тематично із згаданими вище двома п'єсами пов'язана соціальна драма «Про­щай, село».

Кожна з цих п'єс і всі разом показують трагедію українського села. Воно роз­шматоване на частини, забуто багаторічні традиції, зруйновано усталений побут, і нехай не всі селяни розуміють, що насправді сталося, але трагедія народу від цього не стає меншою.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Які події особистого життя М. Куліша вплинули на творчість письменника і на вибір сюжету п 'сси «97»?", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід