Ким у дитинстві і юності мріяв стати Павло Губенко (Остап Вишня) і чому не здійснилися ці мрії?
 

Родина Губенків була незаможною, але батько мріяв дати освіту всім дітям У шість років Павла віддали до початкової школи, бо хлопчик рано навчився чи­тати і не розлучався з книжкою.

Павло любив навчання і просив батьків віддати його вивчитись «на вчите­ля», та сім'я не мала грошей, а тому батько відвіз хлопця до Київської військово фельдшерської школи. Там брати Губснки мали право навчатись за державний кошт, адже їхній батько був колись солдатом.

Після закінчення школи Павло працював фельдшером у залізничній лікарні, Робота йому подобалась, та «злидні злиденні» не дозволяли вчитися далі на лікаря,

2. Як перша освіта допомогла Остапові Вишні вижити у сталінських таборах? Наприкінці 20-х років Остап Вишня, годі вже відомий автор багатьох творім,

був організатором Пролітфронту, приятелював із М. Хвильовим та М. Кулішем. Не дивно, шо широко відомий сатирик і гуморист один із перших зазнав репре­сії). 1933 року його заарештували. Під тиском і тортурами він «зізнався» в усіх «злочинах», які інкримінували йому слідчі. Письменника спочатку засудили на розстріл, але потім вирок замінили на десять років ув'язнення.

Усі десять років Остап Вишня провів у північних таборах на важких роботах і, мабуть, загинув би, якби не його природжений оптимізм і фельдшерська осні та. Іноді на деякий час його відправляли працювати до табірної лікарні, де було трохи легше. Остап Вишня намагався полегшити стан в'язнів, умів підтримати їх усмішкою, ласкавим словом.

3.      Що таке «усмішка» як жанр?

Остап Вишня у своєму щоденнику писав: «Найвищого «гонорару», як веселий блиск в очах народу, — нема».

Остап Вишня створив «усмішку» — оригінальну форму сатири. У центрі не великих за обсягом, сповнених іскрометного сміху творів стоїть комічна ситуація, що відтворюється через діалоги героїв або через опис-розповідь письменника. V багатьох усмішках Остап Вишня часто використовує контрасти, щоб яскравіше змалювати своїх героїв, їхні дії.

Найприкметніша риса вишнівських усмішок — це ліризм, м'яка, доброзичли ва іронія, щире ставлення автора до персонажів, широке використання розмовно побутової, індивідуально-окресленої лексики.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Ким у дитинстві і юності мріяв стати Павло Губенко (Остап Вишня) і чому не здійснилися ці мрії?", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід