Порівняйте вірш «Дума» і роман «Герой нашого часу». У чому подібність і відмін­ність ліричного героя «Думи» і Печоріна ? Що приваблює в гол
 

У Печоріні приваблюють насамперед його незвичайність, самобутній харак­тер, критичний склад розуму, здатність тверезо оцінювати не тільки чужі, а й свої вчинки, сила і незалежність, здатність нічого не сприймати на віру. У ньо­го широкий світогляд. Печорін здобув гарну освіту. Він, безсумнівно, вищий за ге середовище, з яким змушений спілкуватися, тому нехтує світом, бачить його вульгарність, вузькість інтересів, лицемірство. Тому Григорій Олександрович за­лишається чужим у суспільстві, відмовляється від маленького благополуччя за­ради великих, хоча і неясних цілей. Ці риси характеру приваблюють у Печоріні.

Відштовхують його холодність, індивідуалізм, егоїзм, небажання шукати ком­проміси з іншими людьми, у яких він часто бачить лише засіб для досягнення своїх цілей (його «роман» із княжною Мері). Багата натура Печоріна не знаходить свого місця, він «кипить у дії порожній», граючись чужими життями. Не тільки епоха, а й він сам винний у тому, що виявився «зайвою людиною» і несе нещастя цім, з ким зіштовхує його життя.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Порівняйте вірш «Дума» і роман «Герой нашого часу». У чому подібність і відмін­ність ліричного героя «Думи» і Печоріна ? Що приваблює в гол", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід