Що таке символізм?
 

Символізм — напрям у літературі на зламі XIX—XX ст., сформувався спочатку у Франції і визначив творчість багатьох поетів кінця XIX — початку XX ст. Ви­никнення символізму пов'язане із загальною кризою європейської гуманітарної культури і з соціально-історичними умовами французької дійсності. В основі його естетики лежить ідеалістична концепція двох світів, згідно з якою весь навколиш­ній світ —■ лише тінь, «символ» світу ідей, і осягнення цього вищого світу мож­ливе лише через інтуїцію, через «сугестивний (тобто «навіювання») образ», а не за допомогою розуму. Джерела символізму — в діяльності романтиків і парнасців. Шарль Бодлер справедливо вважається безпосереднім попередником символістів або навіть засновником символізму як напряму.

У цілому учення, викладене в теоретичних і критичних працях символістів, полягає ось у чому: у глибині речей приховується таємниця — Ідея, доступна лише мистецтву, насамперед музиці, а також поезії, яка користується музични­ми засобами мовлення. Найважливіші властивості поезії — відчуття таємниці; поезія — вища форма знання, осягнення світу; одне з найголовніших завдань по­езії — виявлення і відтворення Краси, через яку розкривається ідея Добра. Не менш важливим є зображення єдності світу; яка виявляє себе у «відповідностях». Символісти цінували у Бодлера сонет «Відповідності», у якому відбита ідея, що запахи, фарби і звуки можуть бути висловлені один через одного. Найповніше ви­словлення ідеальної єдності існування — символ: вершина поетичної образності, найдосконаліше втілення Ідеї.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Що таке символізм?", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід