Відповіді до теми: Ф. Шіллер «Вільгельм Телль»
 

3.     Назвіть головних героїв драми.

Це простий селянин-кантоніст з Урі Вільгельм Телль. Його дружина Гедвіга, імперський намісник Герман Геслер.

4.     Хто з героїв із народу на початку драми закликає кантоністів до боротьби із за­гарбниками ?

Селянин Мельхталь, який кидає заклик руйнувати замки тиранів: «Якшо ж один я залишусь, а всі Від страху за свої стада й хатини, Зігнете шиї під ярмом гирана, Тоді я скличу в горах пастухів І там під вільним дахом неба, де Бадьорий мужній дух і серце чисте, Я розкажу про злочини мерзенні...»

5.      Чому Мельхта/іь стає на шлях боротьби ?

Він прагне помститися за засліпленого батька: «...мене Одчаю біль жорстокий спонукає, Що міг би й скель розчулити каміння...»

6.     Як поводиться Вшьгельм Телль?

Він спочатку відмовляється від будь-яких дій, вважаючи, що війна не зачепить його у своїй домівці: «Хто вправний, обережний і обачний, На Бога лиш надієть­ся й на себе, Той всяке лихо легко переборе...» Та він народжений для звитяги, бо сам каже дружині: «Я не родився пастухом, — Я іншої мети невтомно прагну Й тоді лиш маю втіху від життя. Коли щодня борюсь і здобуваю...»

7.     Як поводиться Гедвіга у драмі «Выьгельм Телль»?

Дружина Вільгельма Телля Гедвіга закликає його бути обережним, подумати про жінку та дітей, не втручатися у бійки, залишатися удома. Її аргумент: «Ти всім готов служити й помагати. Тобі ж ніхто в біді не допоможе...»

8.     Як поводиться Берта фон Брунек ?

Вона, заможна пані, закликає до боротьби із поневолювачами: «Хіба в людей є щось миліше за вітчизну? Чи є для серця щирого щось краще, Ніж бути безне­винних оборонцем І захищать пригнічених права?» їй прикро, що Руденц зраджує своєму народові: «Ви про любов говорите і вірність, А свій обов'язок готові зра­дить? Раб Австрії, що ворогам продався, Лихим гнобителям свого народу?... А ви, кому природа й честь велять, його по-рицарськи обороняти, Ви кинули його і пе­ребігли до ворогів — кувать йому кайдани!..» Берта вважає, що боротьба за бать­ківщину є найсвятіший обов'язок людини: «І знай, боротись За рідний край — це битись за любов. Усім один загрожує нам ворог, одна й свобода визволить усіх!..»

9.     Який випадок змушує Вільгельма Телля боротися із загарбниками?

Коли ландфогт Геслер змушує його стріляти з лука у яблуко, яке він звелів по­класти на голову його сина Вальтера: «Убивцем стати рідної дитини! Нема дітей у вас, — вам не збагнуть, що серце батькове переживає!...» Після пострілу він каже

Геслеру: «Стрілою я цією вбив би вас, Якби улучив я в свою дитину, — не схибив би тоді я вже напевно...»

10. Якими словами закінчується драма «Вільгельм Телль»?

Весь народ тричі вигукує: «Свобода!», «Свобода!», «Свобода!» — і це найголов­ніше враження, з яким глядач вийде з глядацької зали.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Відповіді до теми: Ф. Шіллер «Вільгельм Телль»", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід