Відповіді до теми: роман О. Пушкіна «Євгеній Онєгін»
 

1. Назвіть головних героїв роману.

Євгеній Онєгін, Татьяна Ларіна, Ленський, Ольга Ларіна та інші.

2. Як зображено у романі дворянське товариство ?

Дворянське товариство змальоване через показ різноманітних образів у всіх проявах життя — праця у садибах, столичні і сільські бали, театр і світ артистів, по­дорожі представників дворянства, освіта за кордоном, читання романів і таке інше.

3.      Як зображений у романі простий люд?

Народ змальований через зображення звичаїв та обрядів. Центральний народ­ний образ — постать няні Татьяни, історія її сумного життя. Показ життя кріпаків у садибі Ларіних та стосунків із матір'ю Татьяни.

4.     Як зображені у романі місто і село ?

Через описи життя у Петербурзі, Москві, дворянських садибах, картини се­лянського і дворянського життя та праці, картини природи.

5.      Зіставте образи сестер Ларіних — Татьяни та Ольги.

Татьяна тиха, задумлива, полюбляє читати, мріяти, вихована у твердих мо­ральних принципах; Ольга — весела, пустотлива, навіть глупа.

6.     Зіставте образи Євгенія Онєгіна і Ленського. Подумайте, чому Онєгін відмовляє Татьян і у коханні?

Онєгін — самозакоханий денді, Ленський — романтичний, закоханий в Оль­гу поет. Онєгін відмовляє Татьяні у коханні, бо бачить її молодість, романтизм і незнання життя, тому вона поки що Онєгіну не цікава, проте згодом закохуєть­ся в неї.

7.      Опишіть, як змальований у романі світ театру.

Образ переповненого театру, описи балетних спектаклів та окремих найвідо- міших танцівниць.

8.      Порівняйте, які книжки читали Татьяна й Онєгін. Що читають інші персона­жі роману «Євгеній Онєгін»? Що читає герой-автор? Як ви вважаєте, чи впли­ває коло читання на світогляд людини? Поміркуйте, чи впливає читання на ваше життя і яким чином ?

Улюблені книжки Татьяни Ларіної — Мартин Задека, Руссо, Річардсон, Ша- тобріан — переважно художні твори про кохання, французькі романи, сонник — це книжки, доступні Татьяні; Онєгін — освічена людина, читає праці з економіки, філософії. Перегляньте сторінки роману і знайдіть опис бібліотеки Євгенія Онєгі­на. У його колекції переважають історичні, філософські, економічні праці — Гіб- сона, Руссо, Манзоні, Гердера, Шамфора, Беля, Фонтенеля. Автор «...читав охоче Апулея, а Цицерона не читав», згадує перського поета Саді.

9.  Розкажіть про дуель Онєгіна і Ленського. Чому Онєгін з Ленським мали битися на дуелі? Де відбувалася дуель Онєгіна і Ленського? Як ви вважаєте, чи розв'язує дуель суперечки між людьми ?

Через ревнощі Ленського та обов'язок Онєгіна проявити себе не «м'ячиком дурних звичаїв, не самолюбним хлопчаком, А мужем з честю і умом». Дуель між Онєгіним і Ленським відбулася біля млина. Дуелі існували для відновлення честі і справедливості. Під час дуелі часто один із дуелянтів гинув і, мабуть, це не спо­сіб розв'язання суперечок.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Відповіді до теми: роман О. Пушкіна «Євгеній Онєгін»", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід