Відповіді до теми: «Щоб праведно жити — треба вдосконалюватись!» (за твором Б. Хар¬чука «Планетник»)
 

1. Визначте жанр твору Б. Харчука «Планетник».

За жанром цей твір — повість-притча. Повість — епічний прозовий твір, який характеризується однолінійним сюже­том, а за широтою охоплення життєвих явищ і глибиною їх розкриття займає про­міжне місце між романом та оповіданням.

Притча — коротенький фольклорний або літературний розповідний твір по­вчального характеру, що має алегоричну форму.

2.     За якої умови бабуся Олена Булига пустила до себе агронома на квартиру?

«Мені б живе слово, бо я говорю зі всім на світі й сама з собою. Живіть, може, мене поховаєте...»

3.     Які народні-прикмети використовує Б. Харчук у своєму творі?

«...Птиці — тлумачать явища природи, а звірі охороняють її...», «Бусли рано відлетіли у вирій, білки полиняли до тепла — це віщувало теплу зиму...», «Він при­гадав зиму, вираховував, які зимові дні співпадають із літніми: виходило — міцні водохрещенські морози відгукнулися спекою», «Зима без снігу — рік без хліба».

4.     Наведіть приклади казкових елементів.

За наказом хлопчика дощова хмара рушила гасити сосну від пожежі; блакитна квітка (лісовий дзвіночок) сама потягнулася до хлопця, коли той хотів її поглади­ти; з бузинового куща з'явився дід Капут, який править світом; нарцис розмов­ляє, мати з його допомогою звільнила сина від кайданів.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Відповіді до теми: «Щоб праведно жити — треба вдосконалюватись!» (за твором Б. Хар¬чука «Планетник»)", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід