Відповіді до теми: творчість Г. Гейне
 

1. Згадайте вірш Гейне «Мені згадавсь зловісний сон...» із циклу «Страждання юнос­ті» («Книга пісень»). Чи можна назвати опис сна засобом, характерним для ро­мантичних творів?

Так, поети-романтики трактували сон як перехід до іншої реальності, яка ві­щує певні події реального життя. «Сон» використовувати і Гейне, і Міцкевич, і Пушкін.

2.     У якому творі Г. Гейне оспіваний символ Германії?

У вірші про чарівну красуню Лорелею, золотоволосу діву, яка сидить на скелі над Рейном і підманює до себе рибачок звуками свого голосу, після чого рибалки гинуть у водах Рейну.

3.      Прочитайте вірші Г. Гейне і назвіть романтичні образи, характерні для його поезії. Образ сну — чудесного передбачення долі; образ квітки як символ народження

кохання; саркофаг як символ неминучості смерті від нездійсненної любові; образ Рейну — ріки життя, у якій знаходять смерть ті, хто прагнуть кохання; рози, сльо­зи, солов'ї, розмови із зірками — атрибути кохання.

4.     У яких творах Г. Гейне оспівує велику німецьку ріку Рейн?

«Не знаю, що стало зі мною...», «Піднявшись над дзеркалом Рейну...», «Чарів­ні замки, гори і долини, закохані в дзеркальну рейнську глиб...»

5.     У якому вірші Г. Гейне зображена уявна мандрівка із коханою до Індії?

«На крилах пісень...».

6.     Які квіти та дерева згадує Г. Гейне у своїх віршах? Знайдіть відповідні цитати з тексту.

Троянди, фіалки, лотоси, кедр, пальма, дуб, сосна.

7.     Які чарівні казкові предмети оспівує Г. Гейне у баладі про Лорелею ? Подумайте, що вони означають?

Золоте волосся та золотий одяг Лорслеї, золотий гребінь.

8.     Який твір Г. Гейне присвячений Різдву?

«Йшли довго три святі волхви...».

9.     У яких творах Г. Гейне відчутні іспанські мотиви?

«На бульварах Саламанки...», «Ось мій сусіда, дон Енріке...».

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Відповіді до теми: творчість Г. Гейне", із категорії "Відповіді на контрольні питання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід