Наш край у 1920—1930-ті рр.
Уроки № 126—127
Тема. Наш край у 1920—1930-ті рр.
Мета: схарактеризувати особливості соціально-економічного, політичного й духовного життя
населення краю в 1920—1930-ті рр. на основі дослідно-пошукової діяльності учнів; розвивати їхнє
вміння порівнювати історичні явища, аналізуючи процеси, що відбувалися на території краю та інших
регіонів України в цей період; виховний аспект уроку реалізується на підставі формування в учнів
поваги до минулого своєї «малої Батьківщини».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу на основі аналізу власної дослідно-пошукової роботи.
Обладнання: підручник, стінні карти, атлас, ілюстративний і дидактичний матеріал.
Методичні рекомендації щодо проведення уроку наведені на
с. 453.
Хід уроку
I. ОрганІ зац І я навчальнО ї д І яльнО стІ
Учитель оголошує учням тему уроку, його завдання та інформує
про заплановані форми роботи.
II. в ивчення нО в О гО матер І алу
Матеріал уроку подається за такими основними блоками:
1 п еребування у складі польщі, чехо- словаччини, румунії та усрр ( срср).
Запитання та завдання
1) Покажіть на карті населений пункт, у якому ви проживаєте. На
території якого району, області він розташований?
2) На території якого історико-етнографічного регіону він розташо-ваний?
3) Схарактеризуйте особливості адміністративно-територіального
устрою цього регіону.
4) Які населені пункти існували на той час у вашому регіоні? По -рівняйте їх із тими, що існують сьогодні. Чи зазнали змін їхні
назви, розміри?
5) Чи є у вашому краї населені пункти, які виникли у цей період?
Назвіть їх і поясніть походження їхніх назв.
6) Яким був етнічний і соціальний склад населення вашого краю?
2 з міни в господарському, соціальному житті українських земель.
Запитання та завдання
1) Що ви знаєте про особливості розвитку сільського господарства
краю в ті часи?
2) Які сільськогосподарські культури переважно вирощувалися тоді
у вашому регіоні?
3) Яким був стан промисловості й торгівлі?
4) Визначте спільне й відмінне в господарському житті краю по -рівняно з іншими регіонами України цього періоду.
5) Що вам відомо про соціальне становище краю й соціальні висту -пи населення?
6) Відвідайте місцевий краєзнавчий (історичний) музей і підготуйте
за його експозицією повідомлення про побут і повсякденне жит-тя населення краю в 1920—1930-ті рр.
3 Формування нових явищ у культурному та духовному житті населен-ня українських земель.
Запитання та завдання
1) Що ви знаєте про вірування, звичаї та традиції населення вашо-го краю?
2) Які події, пов’язані з українським національним життям, відбу -валися на території краю?
3) Назвіть діячів української культури цього періоду, що походили
або проживали в краї. Яким був їхній внесок у розвиток куль-тури?
4) Які пам’ятки культури цієї доби є у вашому регіоні? Підготуйте
розповідь про одну з них.
5) Визначте спільне й відмінне в духовному та культурному житті
населення краю порівняно з іншими регіонами України цього пе -ріоду.
6) У яких творах української літератури розповідається про того -часну історію вашого краю або регіону? Яку інформацію про то-гочасні події і життя населення можна отримати з них?
- Уроки
- 18.04.2014
- 1274