Cкромність прикраса мудрості твір
 

Кожна людина завжди шукає відповідь на запитання, якою їй треба бути, які риси в собі плекати. Часто в таких пошуках на допомогу приходить народний досвід. Так, запропоноване нам до міркувань прислів'я стверджує: прикра­сою мудрості є передовсім скромність. На перший погляд, це не зовсім правильно, Мудрою людиною, насамперед, ми на­зиваємо когось досвідченого, розсудливого, отож, і прикра­сою мудрості має стати досвід, знання.

Та уважніше перечитавши вислів, розуміємо, що в ньо­му йдеться про поведінку людини. Безперечно, мудрець позбавлений пихи, зверхності. Пригадаймо життя і твор­чість Григорія Савича Сковороди, який проповідував про­сте й чесне життя, близьке до природи, віддалік від спокус багатством, славою: «В город не піду багатий — у полях я буду жить». Він сам обрав таке життя, ставши мандрів­ним наставником не тільки сучасників, а й прийдешніх поколінь.

На мою думку, скромність у поєднанні з чистотою полів допомагає торувати шлях до мудрості звичайній лю­дині, навіть молодій, нікому не відомій. Прикладом цього може стати порівняння двох героїв роману Олеся Гончара «Собор»: Володьки Лободи і Миколи Баглая. «Чинодер»,  «геній-висуванець» Лобода-молодший, взагалі-то чоловік не дурний, усі свої сили спрямовує на улещування начальства, та самовинищення. Прагнучи «брати штурмом  «Ельбруси життя», він не помічає, як жалюгідно при цьому виглядає. А ось Микола — «чистий думками»: йде за покликом серця, а не задля кар'єри чи слави, поступово зростає і в мудрості, і в порядності, та ще й у відважності. Отож і відкривається металургові і краса собору, і краса кохання, а його односельцям, як і нам, читачам,— краса душі цього скромного юнака.

До речі, прочитавши «Собор», я нарешті зрозуміла, чому сусіди так захоплено називають красунею мою непоказну зовні бабусю. Справа, виявляється, в тому, що від природи мовчазна, вона ніколи не буває скупа на добре слово. Не любить давати порад, але завжди щиро підтримує в добрих по­чинаннях, радіє успіхам і якось непомітно може загасити вогнище домашніх чвар. Людина широкого кругозору, моя бабуся не дозволяє собі кепкувати з необізнаності інших, зате постійно стежить за новинами науки й мистецтва, «під­кидаючи» й нам якісь цікавинки.

А ось мені самій доведеться докласти чимало зусиль, щоби помудрішати, подолавши свою зарозумілість.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Cкромність прикраса мудрості твір", із категорії "Твори, перекази", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід