Твір-опис за картиною невідомого художника "Козак Мамай"
 
Твір-опис  за картиною невідомого художника "Козак Мамай"

Картина «Козак Мамай» намальована понад триста років тому художником, чиє ім'я не збереглося. З того часу багато невідомих митців з народу створили численні картини подібного змісту.

На передньому плані цього твору ми бачимо козака, який сидить під крислатим молодим дубом посеред степу широкого. Поблизу Мамая стоїть вірний кінь вороний. Він пильно дивиться, чи не ворухнеться десь там в степу зачаєний ворог.

Біля козака напоготові лежить бойове спорядження: мушкет, порохівниця і кварта, щоб мед-вино пити. Позаду нього стримить увіткнутий у землю гострий спис. На гілляці висить шабля, що втоми не знає і не щербиться ніколи.

Вдягнений Мамай, як і личить козаку, в широкі шаровари і жупан.
Степ німує, козак думу думає. А налетить вітер, зворухне оселедцем на козачій голові, розгорне пишні вуса. Стрепенеться Мамай і заграє на своїй бандурі:

Надія в мене певна - мушкет-сіромаха, Та ще не заржавіла шабля - моя сваха.

Ніякий ворог не міг злякати його, бо був він, як розповідають легенди, ні для кого не зборимим. Тільки свисне його шаблюка, так і сипонуться голови нападників.

Історія свідчить, що саме цього козака на Запоріжжі ніколи не було. Але були тисячі до нього подібних. В Мамаї відтворено збірний образ усієї козацької України. Такі картини були здавна популярними в народі
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Твір-опис за картиною невідомого художника "Козак Мамай"", із категорії "Твори, перекази", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід