Екологічне свято "Довкілля"
 

Свято "Довкілля"

 

1.Любі друзі, в нашу школу

Завітали люди щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо всіх вас!

Та запрошуєм ласкаво

На свято "Довкілля" до нас!

Пісня "Крапельок".

2. Природа! З дитячих років ми звикаємо до її чарівної краси. Любимо бувати в лісі, в полі. Радіємо спілкуванню з природою.

3. Відбираючи впродовж сотень мільйонів років, немов чарівник-селекціонер, усе життєдайне, досконале і доцільне, природа стала колискою люд­ства.

4. Людина — це частина природи, і саме природі ми зобов'язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.

5. Хоч скільки б ти не жив на світі літ,

та завжди викликає хвилювання

оцей вишневий, буйнопінний цвіт,

рожеве яблуневе квітування.

6. В зеленому мереживі листків

черемухи молочно-білі кисті.

Рясним дощем злітають пелюстки

і падають на трави гостролисті.

7. Біля дороги гілку нахилю,

пахучу гілку вишні, ще й з росою.

Он клен схиляє голову свою

перед її чарівною красою.

8. Стоять сади в вінчальному вбранні,

а соловей весільну їм співає, н

а рясних стежках веселих грає;

серця радіють сонцю і весні.

9.   Усі ми любимо природу, милуємося її чарівною красою.

10. Є просто храм,

Є храм науки,

А є іще природи храм

З лісами, що простерли руки

Назустріч сонцю і вітрам.

Святий цей храм

Цілодобово для нас відкритий в кожну мить,

Заходь, сиди, будь серцем чулий, Хай і тебе він освятить.

11. Земля — колиска людства. Яка ж вона — земля? Земля народжує прозорі струмки і потоки. Носить на собі океани, хмари і їх тіні. Розкрива-сться жерлами димлячих вулканів. Пускає в небеса птахів, приймає в себе псі сніги й дощі, гладенькі і великі картоплини, маленькі зернятка, дає всьому життя.

12. Виникнення життя на Землі — поки що таємниця для науки. Чому, наприклад, в обміні речовин живих організмів велику роль відіграв моліб­ден — елемент, якого на нашій планеті практично немає? Зелені рослини постійно ведуть боротьбу за енергію і, за логікою речей, мали б поглинати сонячне проміння на тій частоті, на якій його найбільше до них доходить. Ллє ж ні! Рослини поводяться так, ніби зародилися й розвинулися на пла­неті іншої зірки. Чому?

13. Зелена міфологія говорить, що жоден зі стародавніх народів нашої планети не мав себе за земного: родовід кожного нібито тягнеться або від "небесних богів", або від пращурів, переселених з інших світів у гігантських яйцях чи "літаючих апаратах".

Найбільша таїна Всесвіту — життя.

Найбільша таїна життя — людина.

Найбільша таїна людини — творчість,

Тобто щасливий дар душі.

14. Спілкування з природою, навіть просто її сприймання дає нам ра­дість. Чому? Мабуть тому, що природа — це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину.

15. А що ми знаємо про нашу землю? Всі говорять: Земля, а кожен ба­чить і розуміє своє. Для космонавта, серед зірок і сузір'їв, — вона планета, для моряка — вона берег, для геолога — твердиня, що зберігає руди, нафту, голубий газ. Для солдата — вона образ Батьківщини, її просторів, та цін­ність, яку він захищає, та сила, яка живить його. Для хліборобів земля — це те, у що він вкладає свою працю і любов, від якої жде плодючого хлібного дару.

16. Земна куля оточена повітряною оболонкою — атмосферою. Ми ми­луємося безоднею неба — вдень голубого, вкритого кумедними формами хмар, а вночі — зоряного. Все це несе в собі невичерпний заряд краси.

17. Ми живемо на найдивнішій планеті. Планеті світлих сонячних ранків, яскравих лагідних днів і тихих зоряних ночей, що пахнуть м'ятою та матіолою. На планеті, яка дарує найщиріші почуття закоханим, вірність друзям, рідній землі, де народився, і щастя тим, хто шанує, любить і обері­гає її.

18. Чарівна наша планета Земля! Багата на флору і фауну. Загадкова. А життя на ній вирує, б'є ключем, вносить свої поправки, встановлює зако­ни  своєї природи.

В піднебессі кружляє пташка,

Крила в сонці полум'ям спалахують,

Думаєш, їй не буде важко,

Коли грози небо розпанахають?

Звір бреде, крізь хащі продирається,

Мне траву, іде до водопою.

Думаєш, трава не опирається.

Під його безжальною стопою?

Думаєш, в природі повна злагода,

Елегійність, тиша голуба?

Ні, природа нам щодня нагадує,

Що в житті і спокій — боротьба.

19. Природа землі унікальна і неповторна. Кожен її куточок прекрасний  по-своєму. Духмяний аромат трав дарують нам лісові поляни, ці чудові скарбниці  лікарських рослин. Тінисті сосни та білокорі берізки наповнюють грибами та ягодами наші кошики, голосним пташиним співом зустрічають гаї. Тик, вона щедра та привітна — наша земля. Але останнім часом їй живеться важко.

20. Щедра земля на хліб, добро, пісні і ласку. Тож бережімо найпрекраснішу з планет — нашу землю. Вона дала людству все: скарби моря і гір, дивовижні рослини, загадкових звірів, тобто подарувала найцінніше — життя.

Ми маємо талановитих, мудрих людей. Та, на жаль, наш спільний зелений дім конче потребує постійної турботи. Скільки ран на ній залишили люди: засмічені ріки та моря, поріділі ліси, спотворені цезієм та хімічними речовинами землі, насичені хімічними парами речовини.

Мічена атомом Чорнобиля наша земля. На кожного з нас припадає 480 тонн накопичених твердих відходів, що повсякчас загрожують нашому здоров'ю і життю.

 

21. Пам'ятай зеленого коника біля твоїх ніг,

Пам'ятай тихий вітер, що між травами пробіг,

Не забудь приголубить у лузі ромашку,

Посади деревце — це для тебе не важко,

Пожалій джерельце, не засмічуй криниці,

Це ж для тебе усе, це твій дім, це природа.

22. Лише розумна діяльність людства може сприяти охороні нав­колишнього середовища. Скільки шкоди заподіяла меліорація! Адже осушували  все: болота і ліси, ріки і озера.

23. А тут ще й Чорнобиль. Майже 17 років минуло відтоді. Не війна, не орди чужинців прокотилися по нашій землі. Це мирний чорнобильський том, що мав служити людині, приносити у наші краї енергію, процвітання, щастя ... А натомість? Руйнація, радіація, смерть і пустка.

24. Люди! Чим стане наша Земля завтра — потворною красою чи прекрас­ною потворою? Все залежить від нас, аби залишилась вона прекрасною планетою — Земля.

Тож живімо і працюймо так, щоб робити добро один одному, добро на­шій планеті — колисці розуму.

 

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Екологічне свято "Довкілля"", із категорії "Сценарії", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід