Будова і функції органів травлення. Травлення в шлунку. Конспект уроку
Будова і функції органів травлення. Травлення в шлунку
Мета уроку: з’ясувати особливості будови та функції шлунка, визначити умови дії ферментів шлункового соку на їжу, характер регуляції роботи шлунка, ознайомити із правилами гігієни харчування; розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; удосконалювати вміння встановлювати взаємозв’язки; здійснювати гігієнічне виховання учнів.
Очікувані результати: учні розпізнають органи травної системи на малюнках; учні характеризують будову шлунка, травлення у шлунку, ферменти шлункового соку, значення соляної (хлоридної) кислоти для травлення у шлунку, регуляцію соковиділення, рухової активності шлунка.
Обладнання: _____________________________________________________________________
Тип уроку: комбінований.
- 1. Організаційний етап
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
- 2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. Індивідуальна робота за картками.
2.2. Розгадування кросворда (учні обмінюються кросвордами, які склали вдома, і розгадують їх).
2.3. «Мозковий штурм».
— Лікарі рекомендують ретельно і довго пережовувати їжу. Поясніть чому.
— У їдальні до обіду приготували салат вінегрет, щедро приправлений оцтом. Як довго буде перетравлюватись у ротовій порожнині картопля з вінегрету?
— Чому зубна система ссавців вважається найдосконалішою?
— Чому в людини спочатку розвиваються молочні зуби, а потім постійні?
2.4. Складання сенканів.
2.5. «Четвертий зайвий».
- 3. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
Ми часто зичимо одне одному здоров’я. Та самі не завжди дбаємо про нього. Ми намагаємося подобатися іншим та бути красивими, але не завжди впевнені у своїй зовнішності. Запорукою і здоров’я, і краси є вміння розумно жити: правильно харчуватися, дотримуватися особистої гігієни, займатися фізичною культурою тощо. Як вам подобається така думка: бути здоровим і красивим потрібно вчитися так, як навчаються всього в житті? (Заслуховуються думки учнів.)
Краса людини, її зовнішній вигляд часто залежить і від роботи органів травлення, наприклад шлунка.
Повідомлення теми уроку. Спільне з учнями визначення мети і завдань уроку.
- 4. Засвоєння нового матеріалу
План пояснення нового матеріалу
1. Будова шлунка. (Розповідь учителя, самостійна робота з підручником, бесіда.)
2. Особливості травлення у шлунку. (Розповідь учителя, «Мікрофон», пошукова робота з підручником, складання опорного конспекту.)
- 5. Узагальнення і закріплення знань
5.1. Тестові завдання на встановлення однієї правильної відповіді.
1. Найширша частина травного каналу, що має вигляд вигнутого мішка,— це:
А стравохід
Б глотка
В шлунок
Г товстий кишечник
2. Речовина, що активізує ферменти шлункового соку:
А ліпаза
Б пепсин
В амілаза
Г соляна кислота
3. За добу в людини виділяється шлункового соку:
А 0,5–1 л
Б 1–1,5 л
В 1,5–2 л
Г 2–2, 5 л
4. У шлунку всмоктується в кров:
А білки
Б алкоголь
В жири
Г вітаміни
5. Травлення у шлунку може відбуватись лише за температури тіла:
А 35,6–36,6 ºС
Б 36,6–37,6 ºС
В 36,6–37 ºС
Г 35,6–37,6 ºС
6. До складу слини і шлункового соку входить речовина:
А мальтоза
Б соляна кислота
В муцин
Г пепсин
7. Жирна їжа затримується у шлунку протягом:
А 2–4 годин
Б 6–8 годин
В 4–6 годин
Г 8–10 годин
8. Вуглеводна їжа затримується у шлунку близько:
А 2 годин
Б 3 годин
В 4 годин
Г 5 годин
5.2. «Творча лабораторія».
5.3. Відновлення тексту.
5.4. «Ти — мені, я — тобі».
- 6. Підбиття підсумків уроку
Технологія «Незакінчені речення»
- 7. Домашнє завдання
Індивідуальні та творчі завдання.
Підготувати повідомлення на тему «Апендицит».
- Біологія
- 17.11.2014
- 1491