Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика. Конспект уроку
Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика
Мета уроку: розкрити роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності; розглянути найпоширеніші захворювання органів сечовидільної системи; визначити засоби профілактики захворювань; розвивати критичне мислення та творчі здібності учнів; удосконалювати вміння працювати з додатковою літературою; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.
Очікувані результати: учні характеризують складові шкіри, які беруть участь у виділенні; пояснюють роль шкіри в процесах виділення; учні застосовують знання для профілактики захворювань сечовидільної системи.
Обладнання: _____________________________________________________________________
Тип уроку: комбінований.
1. Організаційний етап
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. Гра «Сніжна грудка».
Учитель пише на дошці вивчений термін або поняття, а учні називають по одному слову, що його стосується. Повторювати слова не можна. Слова записують проти терміна, а потім один з учнів узагальнює їх.
Приклади термінів: нефрон, нирка, первинна сеча, вторинна сеча тощо.
2.2. Тестові завдання на встановлення однієї правильної відповіді.
1. Центр рефлексу сечовипускання розташований у мозку:
А довгастому
Б проміжному
В спинному
Г мозочку
2. Процес фільтрації в нирках відбувається у:
А пірамідках
Б тільцях нефронів
В ниркових мисках
Г звивистих канальцях
3. Процес реабсорбції в нирках відбувається у:
А пірамідках
Б тільцях нефронів
В ниркових мисках
Г звивистих канальцях
4. За звичайних умов в організмі людини утворюється вторинної сечі:
А 1 л
Б 1,5 л
В 2,5 л
Г 2 л
5. За звичайних умов в організмі людини утворюється первинної сечі:
А 100 л
Б 150 л
В 250 л
Г 200 л
6. Через нирки за добу протікає крові:
А 15 л
Б 150 л
В 1500 л
Г 1,5 л
7. Унаслідок якого процесу відбувається утворення первинної сечі:
А реабсорбції
Б кристалізації
В фагоцитозу
Г фільтрації
8. Унаслідок якого процесу відбувається утворення вторинної сечі:
А реабсорбції
Б кристалізації
В фагоцитозу
Г фільтрації
2.3. «Мозковий штурм».
Доведіть взаємозв’язок систем організму на прикладі узгодженої роботи травної, дихальної, кровоносної, сечовидільної систем і шкіри.
3. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Китайці кажуть, що якщо в людини здорові нирки, вона може претендувати на довголіття. Здоров’я нирок є обов’язковою умовою для нормального функціонування всього організму, оскільки вони відповідальні за виведення продуктів обміну, токсинів, надлишку солей і води. Нирки регулюють склад крові і відповідають за регулярне очищення організму від чужорідних сполук. Щоб попередити виникнення проблем зі здоров’ям, важливо знати, що корисно для нирок.
Повідомлення теми уроку. Спільне з учнями визначення мети і завдань уроку.
4. Засвоєння нового матеріалу
План пояснення нового матеріалу
1. Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. (Бесіда, вирішення проблемних питань, «Коло ідей».)
2. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика. (Розповідь учителя, повідомлення учнів, бесіда, складання опорних конспектів, заповнення таблиці.)
5. Узагальнення і закріплення знань
5.1. Тестові завдання.
5.2. «Ти — мені, я — тобі».
6. Підбиття підсумків уроку
7. Домашнє завдання
Індивідуальні та творчі завдання.
Підготуватись до узагальнюючого уроку з теми «Терморегуляція. Виділення».
- Біологія
- 17.12.2014
- 2275