Цікава Африка
 

 

Цікаві факти про Африку

Чоловіки африканської народності Ватузі дуже часто мають зріст 2 метри і більше.
У державі Того чоловік, що зробив комплімент жінці, зобов’язаний на ній одружитися.ікаві факти
Серед усіх людей, які проживають на Землі, тільки пігмеї і аборигени Андаманових островів не знають про існування вогню.


У деяких частинах держави Малайя жінки містять гареми чоловіків.
Західноафриканське плем’я Матабі грає у футбол, єдиною відмінністю якого від звичного нам є м’яч – він представляє собою … людський череп.
Сомалі – це єдина держава в Африці, народ якої говорить мовою, який має назву також як і сама держава – Сомалі.


Найбільший відсоток домогосподарок у Ботсвані.
Більше половини світового видобутку золота зосереджено в ПАР.
У деяких районах Африки найпопулярніше пиво – бананове. Підходить будь-який сорт бананів, а в Африці росте близько 50 сортів. В Уганді і Бурунді більше 50% врожаю йде на пиво. У середньому містить 28% алкоголю. На експорт чомусь не робиться.


У пустелі Наміб розкидані рослини, вік яких іноді перевищує 2000 років – вельвічії. У Вельвічії всього два листи, що ростуть з товстого, схожого на редьку стебла, міцно вчепившись за піщаний грунт. Сіро-зелені листя, жорсткі і шкірясті, стеляться по землі кошлатими пасмами. Вони не відрізняються красою, але дуже ефективно зберігають вологу. Тому вельвічія виживає в таких умовах, які не може витримати жодна інша рослина. До того часу, коли вельвічія досягає столітнього ювілею і готова до розмноження, два її листа стають схожими на купу сухого компосту, нанесену вітрами пустелі. Між тим столітні рослини лише підлітки. Зростання цих дерев припиняється тільки тоді, коли вони доживають до 2000 років.
На території африканського континенту можуть вільно поміститися Північна Америка і Європа. Площа Африки дорівнює 30 млн. км кв. Вона простягнулася більш ніж на 8000 км із півночі на південь і більш ніж на 6000 км зі сходу на захід.


Близько 40% території Африки займають пустелі. Пустеля Сахара покриває третину Північної Африки. Решта пустель розташовані на південно-сході.


Найвища африканська гора знаходиться на сході Африки. Це Кіліманджаро, або Юхуру («Незалежність»), висотою 5895 м. Кіліманджаро – це згаслий вулкан. І хоча він знаходиться на досить близькій відстані від екватора, його вершина завжди покрита снігом.


Близько 10 000 років тому там, де простягається суцільна пустеля з рідкими пасмами гір, були блакитні озера, і дзвінкі струмки бігли через великі зелені савани, де у високій соковитій траві в достатку паслися слони, жирафи й антилопи. Близько 6000 років тому клімат Сахари почав різко змінюватися і Сахара стала висихати, родюча земля стала перетворюватися на пустелю. І зараз Сахара продовжує розширювати свої межі.


В Африці знаходиться 53 країни – це більше, ніж в будь-якій іншій частині світу. Найбільш населена країна Африки – Нігерія з населенням 140 мільйонів осіб, а найменш населені Сейшельські острови: там живе всього 80000 чоловік.


Африка є домом для найдовшої річки в світі, Ніл що простяглася на 6671 км. Він тече через кілька африканських країн, включаючи Уганду, Ефіопію, Судан і Єгипет.


Ніде в світі немає такої великої кількості великих тварин, як в африканській савані: там водяться слони, бегемоти, леви, жирафи, леопарди, гепарди, антилопи, зебри і африканський страус. Правда, деяких слонів, а також кафрських буйволів і білих носорогів, можна зустріти тільки в заповідниках.
У Західній Африці існує цікавий звичай викуповувати свою наречену. Потрібно довести свої чоловічі здібності її сім’ї. Батько нареченої прискіпливо оглядає претендента, після чого оголошує ціну: "Двадцять разів”. Це означає, що стільки разів жених повинен доставити задоволення матері своєї майбутньої нареченої. Деякі юнаки, які проходять це випробування, збігають через тиждень.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Цікава Африка", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід