Цікава Ісландія
 
Ісландія
 
Говорять, що острів Ісландія відкрили вікінги-норманни, але це не зовсім так. У старовинних англійських документах сказано, що кораблі між Англією і Ісландією ходили задовго до того, як тут влаштувалися норманни. На легеньких суденцях, обтягнутих шкірою і змащених жиром, ірландські ченці здійснювали плавання до Гебридских, Оркнейских островів. Добиралися і до Фарерських, які були останньою зупинкою на шляху до Ісландії. Біля 795 року нашого ери люди приплили в Ісландію, обравши її місцем своїх молитов і покаяння.
 

Хоча вікінги могли знате перекази про подорожі ірландських ченців, усе ж Ісландію люди відкрили удруге, мабуть, випадково, занесені туди під час шторму. Легенда приписує це друге відкриття деякому Надодру, вигнаному зі своєї країни за вбивство. Оселившись на Фарерських островах, Надодр зробився розсудливим, став купцем і почав здійснювати торговельні рейси між материком і островами. Одного дня його корабель був захоплений сильною бурею, три дні вітер ніс його на північ. Удосвіта четвертого дня показалася земля, береги якої були круті і скелясті. Надодр причаливши до неї, вийшов на берег і піднявся на гору. Повернувшись на корабель, він сказав своїм супутникам, що зупинятися тут не має сенсу, оскільки ця земля незаселена. "Назвемо її Снееланд,  вирішив Надодр, - Снігова Земля". Снееланд надалі перетворилася на Ісландію.

 
Але острів не був незаселеним - там якраз жили ченці-християни. Пізніше люди покинули Ісландію, тому що не хотіли жити поруч з язичниками-вікінгами, які стали туди переселятися. Дещо пізніше, приблизно в 871 році, інший норвежець, Інгольфур Арнарсон, висадився в тому місці узбережжя, де заразом знаходиться столиця Ісландії. Побачивши клуби диму, що піднімаються над затокою, він назвавши це місце Рейк' явік - "Димна затока". Але насправді це був не дим, а пара, що піднімалася над гарячими джерелами.


Рейк' явік розташувався на невеликому півострові. Лише небагато столичних кварталів побудовано на навколишніх пагорбах; у основному ж місто лежить майже на рівні моря, так що деякі райони виходять прямо до океану. Найстаріша частина столиці виросла навколо гавані і озера Тьернин.

 
У околицях столиці знаходиться Снайдельс-Екуль  вулкан, відомий багатьом поколінням юних читачів,: адже саме через його жерло герої знаменитого роману Жюля Верна почали свої подорож до центру Землі.

Перші постійні жителі з'явилися на острові приблизно через півстоліття після того, як на нім оселився Інгольфур Арнарсон. Спочатку люди були такі нечисленні, що не складало великої праці переписати їх усіх поіменно. Завдяки цьому древньому перепису ісландці отримали цінний документ, що дозволяє їм прослідкувати свою генеалогію. Спочатку острів був норвезькою колонією, потім перейшов до данців, а з 1944 року став незалежною республікою.

 
Серед головних історичних пам'яток Рейк'явіка числяться дуже древня вулиця в центрі, по якій Інгольфур Арнарсон ходив від моря до свого скромному житла, і Соколиний будинок, де колись тримали соколів, спійманих в Ісландії для короля Данії.

Ну, а головне, хоча і не єдине, диво природи тут, звичайно ж, Великий Гейзер, що знаходиться недалеко від столиці,: величезний стовп води, що зметнувся в небо, чітко виділяється на фоні майже пустинного пейзажу. Підземний гул і гуркіт стрясають землю, потоки гарячої води вирують білою піною, вириваючись на поверхню, і зникають в розломах і тріщинах улоговини. А не більш ніж в десяти кілометрах від Великого Гейзера знаходиться ще одне природне диво, від якого захоплює дух,: широка річка скидається вниз з п'ятдесятиметрової висоти з льодовикових гірських уступів. Це  водоспад Гульфосс, який, за твердженням туристів, справляє не менше враження, ніж Ніагарський.


Ще одна прикмета острова, загубленого у вічно похмурих водах північної частини Атлантичного океану, чиста екологія. Ісландське повітря  найчистеше в Європі; на Землі знайдеться лише трохи інших таких місць. Річ у тому, що на острові немає великих заводів і фабрик. У столиці Ісландії місті Рейк'явіку єдине джерело диму – дим рибокоптильного заводу. Будинки ж тут повністю опалюються гарячою водою з підземних джерел. Ці ж джерела поставляють воду в численні плавальні басейни, які є практично в кожній школі, і в теплиці. Дивно, але на цьому північному острові з суворим кліматом місцеві фермери знімають за рік по два-три урожаї яблук, помідорів і навіть. бананів!
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Цікава Ісландія", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід