Цікаві факти про Титанік
 

 
1. Теоретично Титанік був непотоплюваний, тому власники вирішили заощадити на шлюпках і розширити корисний простір. Корабель був обладнаний тільки 20 рятувальними шлюпками із загальною місткістю 1178 чоловік, тобто на половину пасажирів. 

 
2. Судно було розділене на 16 водонепроникних відсіків, які у разі розгерметизації блокувалися впродовж 25 секунд, оберігаючи судно від затоплення. "Титанік" був побудований так, що міг залишатися на плаву при затопленні будь-кому двох з його 16 водонепроникних відсіків, будь-кому трьох з перших п'яти відсіків, або ж усіх перших чотирьох відсіків. Дослідники припускають, що айсберг пропоров відразу не менше шести відсіків, що привело до загибелі судна. 

 
3. Вартість квитка першого класу складала $ 4350, нечувані на ті часи гроші.

 
4. У момент трагедії на борту знаходилося 1 316 пасажирів і 908 членів екіпажа, всього 2 224 людини. З них врятувалися 711 людина, загинуло 1 513. Більшість пасажирів померли від переохолодження в океанській воді.

 
5. Цікаво, що із-за паніки багато шлюпок відчалювали заповненими на половину.

 
6. Спорудження Титаніка обійшлося в $ 7,500,000 і зайняло три роки. При будівництві Титаніка було використано 3 мільйони заклепок.

 
7. На момент будови Титанік був найбільшим пасажирським кораблем у світі, його довжина складала 268 метрів. Вага "Титаніка" при повному завантаженні була 46328 тонн. 

 
8. Корабель був оснащений 29 паровими котлами, які споживали 825 тонн вугілля в день. З чотирьох димарів, тільки три працювали за призначенням, четверта була для краси і служила вентиляцією.

 
9. Титанік не хрестили по морському звичаю (розбити об борт пляшку шампанського на щастя), оскільки його власники не вірили в прикмети.

 
10. Титанік зіткнувся з айсбергом в 11:40 вечори 14 квітня 1912 року, через 2 години 40 хвилин після виходу у свій перший і останній рейс. 

 
11. Титанік затонув на глибині 12600 футів (приблизно 4 кілометри) на дні Атлантичного океану в 800 км від острова Ньюфаундленд. 

 
12. Оркестр продовжував грати під час загибелі Титаніка і потонув разом з кораблем. 

 
13. Знятий за мотивами трагедії фільм "Титанік" був номінований на 14 Оскара і виграв 11 з них. Касовий збір склав більше мільярда доларів. 
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Цікаві факти про Титанік", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід