Найбільші міста Австралії
 

Найбільші міста Австралії

Сідней


Сідней - столиця австралійського штату Новий Південний Уельс, найбільший і найстаріший місто Австралії. Він був заснований 26 січня 1788 англійськими колоністами і названий по імені англійського міністра внутрішніх справ лорда Сідні. Це місто архітектурних контрастів, де сучасні хмарочоси ділових центрів сусідять із старовинними будівлями в середземноморському стилі. Населення на поточний момент - більше 5,5 мільйонів жителів. Сідней - постійно розростається мегаполіс, який щорічно  відвідують тисячі туристів. Це місто, що претендує на звання «столиці емігрантів», в Сіднеї мешкають представники практично всіх національностей світу Головна визначна пам'ятка, символ міста - унікальне архітектурне спорудження - Оперний театр. У Сіднеї знаходяться найвищі будівлі Австралії - Сіднейська башта і штаб-квартира найбільшої страхової компанії країни, а також грандіозний міст Харбор Бридж, звідки відкривається приголомшливий вид на місто. Крім того там знаходиться єдина в країні лінія метрополітену.
У Сіднеї практично цілий рік жарко, і варто безхмарна погода, що робить пляжі цього району такими привабливими для туристів.

Головні пам'ятки Сіднея


Якщо ви хочете дізнатися якомога більше про це місто і самій країні, будьте готові до того, що найцікавіші пам'ятки розташовані на деякій відстані один від одного, і вам доведеться помандрувати, щоб дістатися до них! Серед місць, які обов'язково варто відвідати, - міст Харбор Бридж, Сіднейська Вежа - найвища будівля в Південній півкулі (її висота 304,8 м), Сіднейська Опера - унікальний зразок архітектури, Сіднейський Акваріум, де можна поспостерігати за дивовижними рибами, Художня галерея Нового Південного Уельсу, музей природної історії та інші.


З усіх пам'яток Австралії найбільша кількість туристів приваблює саме Сіднейська Опера. Знамениті вітрила Оперного будинку є символом не тільки Сіднея, але і всій Австралії. Деякі вважають Оперний театр прекрасним зразком «застиглої музики». Сам архітектор говорив, що він створив скульптуру, усередині якої розмістив театральні приміщення. Оперний театр визнаний одним з видатних споруд сучасної архітектури і з 1973 року є, поряд з мостом Харбор Бридж, візитною карткою Сіднея.


Міст Харбор Бридж ще називають «сoat hanger» - «Вішалка». Це один із самих довгих мостів в світі (503 метри). Його відкриття відбулося в 1932 році, і до моменту завершення його будівництво обійшлося в 20 млн. доларів. І сьогодні автомобілісти, рухаючись в Південну частину Сіднея, платять 2 долари за проїзд, покриваючи витрати на утримання моста. Найближчий до Оперного Театру пілон моста відкритий для відвідування. З оглядового майданчика відкривається кругова панорама Сіднея, це зручне місце для фото і відеозйомки.

Мельбурн

Мельбурн - друге за величиною місто Австралії з населенням близько 3,7 мільйона чоловік, столиця штату Вікторія.


Поворотним подією в історії Вікторії і Мельбурну стала Золота Лихоманка середини 19 століття. У 1851 році тут було виявлено золото, і в Вікторію хлинули шукачі пригод зі всього світла. За три роки населення штату досягло 300 тисяч чоловік, а до 1885 року воно вже перевищило 1 мільйон. Золото і багатство сприяли бурхливому розвитку Мельбурна і отриманню ним статусу головного міста Австралії. До 1855 року були побудовані величні будівлі Музею Вікторії, Державної Бібліотеки, Національної Галереї, відкрився Мельбурнський Університет.
За результатами досліджень, проведених авторитетним журналом «The Economist», на підставі таких параметрів як клімат, ціни, культура, рівень охорони здоров'я і т.д. Мельбурн двічі визнавався «Кращим містом для життя в світі»


У цьому місті також проходять багато великих спортивні чемпіонати, включаючи австралійський етап автоперегонів Формула 1, тенісний турнір Australian Open, кінні скачки Melbourne Cup, і фінальний розіграш австралійського футболу AFL Grand Final. У 1956 році в Мельбурні проходили Олімпійські Ігри, а в 2006 році - Ігри Країн Британської Співдружності (Commonwealth Games).


Мельбурн це швидко зростаючий місто. За останні кілька років тут з'явилося багато визначних пам'яток. Серед них Площа Федерації, нові споруди на південному березі, включаючи 300 метрову Башту Еврика, міст Сендрідж, станція Південний Хрест. Крім того, варто відвідати Турак - знаходиться поблизу Королівського ботанічного саду квартал, в якому проживають багатющі люди штату. Саме тут влаштувалася штаб-квартира найбільшої корпорації країни «Брокен-Хілл». А картинна галерея Мельбурна містить кращий в Південній півкулі збори шедеврів світового мистецтва, включаючи творіння Рембрандта, Тьєполо, Рейнолдса.


У місті крім Музею Вікторії, знаходяться Музей золота, галерея спорту і олімпійських ігор, старі міські квартали XIX століття, казино. Є тут і зоопарк. Район гірських курортів з кристально чистими річками і озерами знаходиться в 64 км. на північ від міста, за Хілсвіллом.


Сьогоднішній Мельбурн - це безумовна столиця кулінарного мистецтва Австралії. Тисячі ресторанів пропонують відвідувачам страви всіх країн світу. Їх вишукана кухня задовольнить запити самого витонченого гурмана. Крім того, Мельбурн славиться своїми магазинами модного одягу.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Найбільші міста Австралії", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід