Німеччина. Цікаві факти і статистика
 
У Німеччині проживають 6,7 мільйонів іноземців, 700 000 з них - уже так давно, що досяглися пенсійного віку. В останні три роки більше 400 000 іноземців заявили про своє бажання прийняти німецьке громадянство.
Згідно із законом, кандидат у громадяни Німеччини повинен відповідати низці вимог. ЗОКРЕМА , претендент повинен прожити в Німеччині не менше восьми років на легальній основі, довести свою матеріальну заможність і достатнє знання німецької мови.


 
Крім того, згідно із законом про громадянство, той, хто подає заяву, повинен визнавати головні принципи конституціїНімеччини засновані на свободі й демократії. Однак у законі не прописана процедура визначення готовності до інтеграції в життя країни. Який ступінь інтеграції повинне вимагати німецьке суспільство від іноземних громадян? І щовласне містить у собі поняття "німецький підданий"? У суспільстві й у законодавстві відчутно бракує ясних і точних вимог до кандидатів у громадяни Німеччини у цьому напрямку. Тому кожна федеральна земля керується власнимиуявленнями й процедурою. У деяких землях досить письмового визнання конституції й пред'явлення наявності страховки. В інших же необхідно додатково відповісти на запитання про державний устрій.

 
Як правило, одержання німецького паспорта означає для багатьох іноземців не що інше, як остаточну легалізацію свого перебування в Німеччині. Це не має нічого спільного з бажанням стати справжнім громадянином країни, що приютила, і готовністю до інтеграції. Цілі міські квартали перетворилися в іноземні громади й тільки їх назви ще видають приналежність до Німеччини. Емігранти тут говорять на своїй рідній мові, слухають музику й дивляться програми своєї батьківщини, скуповлюються в магазинах співвітчизників, виховують дітей у відповідності зі своїми нормами й традиціями. Не дивно, що іноземці з подібним підходом назавжди залишаються виключеними з життяНімецького співтовариства. Майже 20 відсотків іноземців, що живуть у Німеччині, закінчують школу без одержання атестата, 40 відсоткам вдається закінчити лише восьмирічу.

 
У Берліні майже 60 відсотків дітей з іноземних родин потребують мовних курсів, 25 відсотків дошкільнят недостатньо володіють німецькою мовою для вступу в школу. Відповідно високий рівень безробіття серед іноземців, він уже досягнув 25,9 відсотків, - це у два рази вище, ніж у цілому по країні.

 
Міністр внутрішніх справ Вольфганг Шойбле виступає за введення повсюдно загальних правил для прийняття в громадяни Німеччини. Він планує вимагати від іноземців більшої готовності інтегруватися в німецьке суспільство. Він вимагає, щоб іноземці ще до подачі заяви проробили певну роботу з інтеграції, що означає достатнє оволодіннянімецькою мовою й прийняття західних цінностей і норм.

 
P.S. Підсумком недавньої зустрічі представників федеральних земель стало прийняття загальної для всіх процедури прийняття в громадяни Німеччини. 
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Німеччина. Цікаві факти і статистика", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід