Завоювання Америки конкістадорами. Плавання Магеллана




 

 
Дослідження Джона Кабота в Північній Америці продовжив його син Себастьян Кабот. В 1506-1509 роках, керуючи англійськими експедиціями, він намагався знайти так званий Північно-західний прохід в Індію й зумів вийти в Гудзонову затоку . Не знайшовши короткого шляху в Індію, Англія не виявила великого інтересу до відкритих земель за океаном.


В 1513 році іспанська експедиція Васко Нуньеса ле Бальбоа перетнула Панамський перешийок і досяглася берегів Тихого океану. Остаточно підтвердив відмінність між Америкою й Азією Фернан Магеллан, що здійснив перше кругосвітнє плавання (1519-1521), що стало практичним свідченням кулястості Землі. Експедиція під керівництвом Магеллана обстежила південно-східну частину Південної Америки, відкрила протоку між Атлантичним і Тихим океанами (Магелланова протока ) і здійснила плавання через південну частину Тихого океану. Магеллан побував на Маріанських і Філіппінських островах (де загинув у сутичці з тубільцями). З 239 людей, що відправилися з ним у плавання, у Європу повернувся 21. Ця експедиція встановила наявність величезного океану між Америкою й Азією, дала уяву про відносні розміри суши й моря на земній кулі.


В 1513-1525 роках іспанські конкістадори Х. Понсе де Леон, Ф. Кордова, Х. Гріхальва відкрили весь східний берег Південної й Центральної Америки, узбережжя Мексиканської затоки, півострів Флориду. Ернан Кортес завоював Мексику, влада іспанського короля ствердилася на островах Карибського моря й у Центральній Америці. Пошуки золота, міфічної країни Ельдорадо, вели конкістадорів далеко вглиб Американського континенту. В 1526-1530 роках Себастьян Кабот, який перейшов на іспанську службу , досліджував нижню течію ріки Парана й відкрив нижню течію ріки Парагвай. У другій чверті 16 століття Ф. Пісарро, Д. Альмагро, П. Вальдівія завоювали Перу й Чилі; Франсіско Орельяна в 1542 році проплив по Амазонці від Анд до устя. До 1552 року іспанці обстежили все тихоокеанське узбережжя Південної Америки, відкрили найбільші ріки континенту (Амазонку, Оріноко, Парану, Парагвай), досліджували Анди від 10° північної широти до 40° південної широти.


У другій чверті 16 століття істотних успіхів досягли і французькі мореплавці. Дж. Веррацано (1524) і Ж. Картьє (1534-1535) відкрили східний берег Північної Америки й ріку Святого Лаврентія. В 1540-1542 роках іспанці Є. Сото й Ф. Коронадо зробили подорожі в Південні Аппалачі й Південні Скелясті гори, у басейни рік Колорадо й Міссісіпі.
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Завоювання Америки конкістадорами. Плавання Магеллана", із категорії "Географія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід