Таблиця валентності хімічних елементів


Скачати файл
 

Валентность

Хімічну формулу даної речовини можна скласти, тільки знаючи валентність елементів. Наприклад, скласти формули таких сполук, як CaO, BaO, CO, просто, тому що число атомів в молекулах однаково, так як валентності елементів рівні.
 

А якщо валентності різні? Коли ми діємо в такому випадку? Необхідно запам'ятати наступне правило: у формулі будь-якого хімічної сполуки твір валентності одного елемента на число його атомів в молекулі дорівнює добутку валентності на число атомів іншого елемента. Наприклад, якщо відомо, що валентність Mn в з'єднанні дорівнює 7, а O - 2, тоді формула сполуки виглядатиме так Mn2O7. 
 

Як ми отримали формулу?

Розглянемо алгоритм складання формул по валентності для складаються з двох хімічних елементів. 

Існує правило, що число валентностей у одного хімічного елемента дорівнює числу валентностей в іншого. Розглянемо на прикладі утворення молекули, що складається з марганцю і кисню. 


Будемо складати відповідно до алгоритмом: 

1. Записуємо поруч символи хімічних елементів: 

Mn O 


2. Ставимо над хімічними елементами цифрами їх валентності (валентність хімічного елемента можна знайти в таблиці періодичної системи Менделева, у марганцю - 7, у кисню - 2.Valentnost 1 


3. Знаходимо найменше спільне кратне (найменше число, яке ділиться без залишку на 7 і на 2). Це число 14. Ділимо його на валентності елементів 14: 7 = 2, 14: 2 = 7, 2 і 7 будуть індексами, відповідно у фосфору і кисню. Підставляємо індекси. 

Valentnost 2Зная валентність одного хімічного елемента, слідуючи правилу: валентність одного елемента × число його атомів в молекулі = валентність іншого елемента × число атомів цього (іншого) елемента, можна визначити валентність іншого. 

Mn2O7 (7 · 2 = 2 · 7). 

2х = 14, 

х = 7. 

Поняття про валентність було введено в хімію до того, як стало відомо будова атома. Зараз встановлено, що це властивість елемента пов'язане з числом зовнішніх електронів. Для багатьох елементів максимальна валентність випливає з положення цих елементів у періодичній системі.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Таблиця валентності хімічних елементів", із категорії "Хімія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід