Таблиця валентності хімічних елементів
 

Валентность

Хімічну формулу даної речовини можна скласти, тільки знаючи валентність елементів. Наприклад, скласти формули таких сполук, як CaO, BaO, CO, просто, тому що число атомів в молекулах однаково, так як валентності елементів рівні.
 

А якщо валентності різні? Коли ми діємо в такому випадку? Необхідно запам'ятати наступне правило: у формулі будь-якого хімічної сполуки твір валентності одного елемента на число його атомів в молекулі дорівнює добутку валентності на число атомів іншого елемента. Наприклад, якщо відомо, що валентність Mn в з'єднанні дорівнює 7, а O - 2, тоді формула сполуки виглядатиме так Mn2O7. 
 

Як ми отримали формулу?

Розглянемо алгоритм складання формул по валентності для складаються з двох хімічних елементів. 

Існує правило, що число валентностей у одного хімічного елемента дорівнює числу валентностей в іншого. Розглянемо на прикладі утворення молекули, що складається з марганцю і кисню. 


Будемо складати відповідно до алгоритмом: 

1. Записуємо поруч символи хімічних елементів: 

Mn O 


2. Ставимо над хімічними елементами цифрами їх валентності (валентність хімічного елемента можна знайти в таблиці періодичної системи Менделева, у марганцю - 7, у кисню - 2.Valentnost 1 


3. Знаходимо найменше спільне кратне (найменше число, яке ділиться без залишку на 7 і на 2). Це число 14. Ділимо його на валентності елементів 14: 7 = 2, 14: 2 = 7, 2 і 7 будуть індексами, відповідно у фосфору і кисню. Підставляємо індекси. 

Valentnost 2Зная валентність одного хімічного елемента, слідуючи правилу: валентність одного елемента × число його атомів в молекулі = валентність іншого елемента × число атомів цього (іншого) елемента, можна визначити валентність іншого. 

Mn2O7 (7 · 2 = 2 · 7). 

2х = 14, 

х = 7. 

Поняття про валентність було введено в хімію до того, як стало відомо будова атома. Зараз встановлено, що це властивість елемента пов'язане з числом зовнішніх електронів. Для багатьох елементів максимальна валентність випливає з положення цих елементів у періодичній системі.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Таблиця валентності хімічних елементів", із категорії "Хімія", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід