Конспект: "Урок позакласного читання. Казки народів світу". Літературне читання 2 клас
Урок позакласного читання. Казки народів світу
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати знання учнів про казки народів світу; розвивати зв'язне мовлення учнів; вдосконалювати вміння висловлювати оцінні судження, знаходити зображувально-виражальні засоби опису героїв; виховувати інтерес до народної мудрості.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Звили чаплі гніздо із паклі.
Із чорного неба крапають каплі.
У гнізді із паклі намокли чаплі.
2. Робота над чистомовкою
Жу-ж у-ж у — я з Оленкою дружу.
Іж -іж -іж — пиріжок на всіх розріж.
Жи-ж и-ж и — маєш друга — бережи.
Жа-жа-жа — друг купив мені коржа.
3. Робота над лічилкою
Раз і два. Раз і два.
В нас лічилка лісова!
В лісі — дерево дуплисте,
А в дуплі живе сова,
Що жовтаві очі має,
Спить — удень. Вночі — літає.
Добрий сон, сові приснись!
Я — ховаюсь! Ти — жмурись!
Г. Чубач
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.
— Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?
У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки.
IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИЖОК
— Які книжки на виставці вам знайомі?
— Які казки ви читали?
— Хто автори цих казок?
— Які народи вони представляють?
За бажанням дітей учитель викликає трьох-чотирьох учнів переказати прочитану казку.
— Чия розповідь вам найбільше сподобалася?
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вікторина «Чи знаєте ви казки?»
— Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка? (Шарль Перро «Червона Шапочка»)
— Хто соромився своєї гидкої зовніш ності? (Г. X. Андерсен «Гидке каченя»)
— Кому чоботи допомогли стати королем? (Шарль Перро «Кіт у чоботях»)
— У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень? (Брати Грімм «Бременські музиканти»)
— Хто ніяк не міг знайти золотого ключика? (О. Толстой «Пригоди Буратіно, або Золотий ключик»)
— У якій казці матір з сином кинули в бочці в океан? (О. Пушкін «Казка про царя Салтана»)
Фізкультхвилинка
VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК
1. «Як гусак лиса перехитрив» (чеська народна казка)
— Хто перестрів гусака?
— Які почуття під час зустрічі з лисом пережив гусак? Прочитайте.
— Як він перехитрив лиса?
— Яка риса характеру допомогла гусакові?
2. «Лисиця, дрізд і ворона» (литовська народна казка)
Гра «Бджілки»
Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.
Робота в групах
Кожна група отримує своє завдання.
1-ша група — стисло переказати текст.
2-га група — підготувати відповіді на запитання.
— Що сталося з дітьми дрозда?
— Яку пораду дала ворона?
— Як ворона перехитрила лисицю?
— Якою показана лисиця в казці?
3-тя група — характеристика дійових осіб.
Робота в парах
Учні читають діалог, який їм найбільше сподобався.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
— Наш урок добігає кінця, але ніколи не закінчується казка. Адже і дорослі, і діти хочуть вірити в диво, в те, щ о добро має перемогти зло.
Затишно дітям в пазусі казок.
Отак би й слухав про царя Салтана,
Або про те, як весело козак,
Обманював турецького султана.
Про карих коней з полуменем грив,
Про чаклуна, щ о все на світі може.
І хто б там, щ о кому не говорив,
А згине зло і правда переможе.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом».
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Звили чаплі гніздо із паклі.
Із чорного неба крапають каплі.
У гнізді із паклі намокли чаплі.
2. Робота над чистомовкою
Жу-ж у-ж у — я з Оленкою дружу.
Іж -іж -іж — пиріжок на всіх розріж.
Жи-ж и-ж и — маєш друга — бережи.
Жа-жа-жа — друг купив мені коржа.
3. Робота над лічилкою
Раз і два. Раз і два.
В нас лічилка лісова!
В лісі — дерево дуплисте,
А в дуплі живе сова,
Що жовтаві очі має,
Спить — удень. Вночі — літає.
Добрий сон, сові приснись!
Я — ховаюсь! Ти — жмурись!
Г. Чубач
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.
— Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?
У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки.
IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИЖОК
— Які книжки на виставці вам знайомі?
— Які казки ви читали?
— Хто автори цих казок?
— Які народи вони представляють?
За бажанням дітей учитель викликає трьох-чотирьох учнів переказати прочитану казку.
— Чия розповідь вам найбільше сподобалася?
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вікторина «Чи знаєте ви казки?»
— Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка? (Шарль Перро «Червона Шапочка»)
— Хто соромився своєї гидкої зовніш ності? (Г. X. Андерсен «Гидке каченя»)
— Кому чоботи допомогли стати королем? (Шарль Перро «Кіт у чоботях»)
— У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень? (Брати Грімм «Бременські музиканти»)
— Хто ніяк не міг знайти золотого ключика? (О. Толстой «Пригоди Буратіно, або Золотий ключик»)
— У якій казці матір з сином кинули в бочці в океан? (О. Пушкін «Казка про царя Салтана»)
Фізкультхвилинка
VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК
1. «Як гусак лиса перехитрив» (чеська народна казка)
— Хто перестрів гусака?
— Які почуття під час зустрічі з лисом пережив гусак? Прочитайте.
— Як він перехитрив лиса?
— Яка риса характеру допомогла гусакові?
2. «Лисиця, дрізд і ворона» (литовська народна казка)
Гра «Бджілки»
Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.
Робота в групах
Кожна група отримує своє завдання.
1-ша група — стисло переказати текст.
2-га група — підготувати відповіді на запитання.
— Що сталося з дітьми дрозда?
— Яку пораду дала ворона?
— Як ворона перехитрила лисицю?
— Якою показана лисиця в казці?
3-тя група — характеристика дійових осіб.
Робота в парах
Учні читають діалог, який їм найбільше сподобався.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
— Наш урок добігає кінця, але ніколи не закінчується казка. Адже і дорослі, і діти хочуть вірити в диво, в те, щ о добро має перемогти зло.
Затишно дітям в пазусі казок.
Отак би й слухав про царя Салтана,
Або про те, як весело козак,
Обманював турецького султана.
Про карих коней з полуменем грив,
Про чаклуна, щ о все на світі може.
І хто б там, щ о кому не говорив,
А згине зло і правда переможе.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом».
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.
Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект: "Урок позакласного читання. Казки народів світу". Літературне читання 2 клас", із категорії "Літературне читання", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
- Літературне читання
- 06.04.2015
- 2345