Товари для рукоділля
 

Конспект уроку: "Берись дружно, не буде сутужно. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»". Літературне читання 2 клас


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 
Берись дружно, не буде сутужно. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»
 
Мета: вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання, характеризувати дійових осіб; виховувати бажання працювати в колективі.
 
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
         1. Робота над скоромовкою
                   Для синків-молодців
                   Мати напекла млинців.
                   І хвалили молодці
                   Ті млинці на молоці.
         2. Робота над лічилкою
Вовк розсівся на печі,                              А упало — то пропало.
З клоччя крутить калачі,               Чорний пес хапнув пиріг —
З віхтя вихопить ш маток —                   І тікати скільки ніг.
Раз — і стулить пиріжок.               Розбігаймось хто куди, —
Вовче тісто з рук упало,                Вовк біжить — чекай біди!
         3. Робота над чистомовкою
Ки-ки-ки — дуже любим ми казки.                  Ця-ця-ця — ох цікава казка ця.
Ни-ни-ни — вчать всьому нас вони.                Ву-ву-ву — хочу слухати нову.
 
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
         1. Гра «У художньому музеї»
Діти виходять до дош ки, де розміщ ена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.
         2. Гра «Обличчям до обличчя»
Учні повертаються одне до одного та переказують казку в парах.
 
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
                   • Сиднем у землі сиділа,
                   Час настав — і всіх здружила
                   Діда, бабу, внучку й Хвінку,
                   Мишку та кицюню Мінку.  (Ріпка)
— Як ви вважаєте, чи допоможе миш ка всім і наступного року?
— Сьогодні ми про це дізнаємося з казки, яку написав Юрій Ярмиш.
 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
         1. Біографічна довідка
— Народився Юрій Феодосійович у Дніпродзержинську на Дніпропетровщині в сім’ї вчителів. Дитинство його пройш ло на берегах Славути і на Уралі, а шкільні роки — серед розкіш ної природи Карпат. Юрієві Ярмиш у доводилось багато подорожувати. Він побував у Великій Британії, Канаді, США, на Балканах, кілька разів відвідав Індію, враження
про яку описав у творі «По дорогах Індії». Як казкар Ю. Ярмиш відомий не лише в нашій країні. У Санкт-Петербурзі видано антологію найкращих казок сучасних письменників країн Співдружності Незалежних Держав, у якій вміщ ено по одному-два твори кожного автора, а Ю. Ярмиш а — аж 16 казок. Друзі жартома називають його «українським Андерсеном». І це не випадково. Ім’я українського казкаря Ю. Ярмиш а посіло одне з чільних місць серед письменників, які пиш уть для дітей і про дітей. У 2001 р. за цикл новел-фантазій Юрію Феодосійовичу присуджено літературну премію імені Юрія Яновського.
         2. Опрацювання казки «Та сама мишка» (с 141-142)
1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Чи сподобалася вам казка?
— Щ о в ній незвичного?
2) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Пишатися — відчувати гордість за кого-небудь, бути сповненим гордості за щось; гордитися.
б) Читання стовпчиків слів « буксиром » за вчителем; скоромовкою в парах.
Ото                               отоді
страх                            торік
збагнути                       відхекатись
торіш ньої                             наморилася
страхітливо                  сіроманці
— Прочитайте найкоротш е і найдовше слово.
Фізкультхвилинка
3) Читання казки учнями «ланцюжком».
4) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
— Як бабуся і кицька дякували миш ці?
— Що відповіла миш ка дідусеві наступного року?
— Пригадайте персонажів української народної казки «Ріпка».
— Опишіть їхні дії в народній і літературній казках.
— Що спільного й відмінного у народній казці та казці Юрія Ярмиша? Чого більше?
— Розгляньте малюнок. Який епізод казки на ньому зображено?
         3. Опрацювання казки «Про ріпку та внучку»
1)  Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання першої частини казки.
— Читайте, намагаючись передбачити, щ о відбуватиметься далі.
— Як ви вважаєте, хто допоможе?
2)  Читання учнями кінцівки казки.
— Чому внучка не захотіла рвати ріпку?
— Які важливі для вас думки Юрій Ярмиш висловив у своїх казках?
 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
— Чого вас навчили прочитані казки?
 
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати казки.
 
 

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
Кнопки вверху!!!

 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект уроку: "Берись дружно, не буде сутужно. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»". Літературне читання 2 клас", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід