Товари для рукоділля
 

Конспект уроку: "Іван Франко «Лис Микита» (уривок)". Літературне читання 2 клас


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 
Іван Франко «Лис Микита» (уривок)
 
Мета: дати учням поняття «авторські (літературні) казки»; вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; формувати вміння працювати в колективі та самостійно.
 
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
         1. Гра «Тренуємо емоції»
• Насупитись, як сердита людина, осіння хмара;
• посміхнутись, як кіт на сонці, як саме сонечко;
• позлитись, як два цапки на мосту;
• злякатись, як Маша, щ о загубилася в лісі;
• втомитись, як дід, щ о тягнув ріпку;
• погарчати, як гарчить Сірко на вовка тощ о.
         2. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
                   Казав казку — казочку,
                   Приказку — приказочкуі
                   Косарикам — косарям,
                   Казкарикам — казкарям.
3.  Робота над чистомовкою
                   Ато-ато-ато — чистомовок є багато.
                   Ті-ті-ті — та найкращі будуть ті,
                   Ята-ята-ята — щ о поможуть вам, малята,
                   Ув-ув-ув — ротик щ об слухняним був!
 
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учні відповідають на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 136).
 
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
         Гра «Відгадайте казочку» (див. додаток на с. 3)
— Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? (Діти: «Ми не знаємо авт ора».)
— Правильно. У цих казочках немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до інш ого. І тому вони мають одну назву: народні.
— А сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками, в яких автор відомий.
Ці казки називаються літературними, або авторськими.
Давайте повторимо і запам’ятаємо ці назви. (Діти декілька разів повторюють, запам’ятовують терміни.)
 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
         1. Робота над завданням зі скриньок літературних казок
         2. Опрацювання казки Івана Франка «Лис Микита» (с 137-141)
1) Вступна бесіда.
— Казочка, з якою ми ознайомимось сьогодні, називається «Лис Микита».
— Що ви знаєте про лисицю, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка лисиці.)
— У яких казочках ви зустрічалися із нею?
— Автор цієї казки — І. Я. Франко.
2) Читання учнями тексту про І. Я. Франка.
3) Читання казки учнями мовчки.
— Назвіть персонажів прочитаної казки.
4) Словникова робота.
Леститися — ніжно горнутися, виявляти ласку до кого-небудь.
Шарпнула — тягти кого-, що-небудь посмиком; різко, рвучко смикати за щось.
Вовтузитися — не сидіти спокійно; соватися.
5) Читання казки учнями «ланцюжком».
— Де Вовчиця зустріла Лиса?
— Щ о він робив?
— Яким автор зобразив Лиса і Вовчицю?
— Чим закінчилася риболовля для Вовчиці?
— Пригадайте українську народну казку, до якої подібний твір Івана Франка.
— Розгляньте малюнок до казки.
— Яким зображено Лиса?
6) Читання казки учнями за особами.
 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Отже, наш урок добіг кінця. Щ о ж нового на ньому ви дізналися? (Казки бувають не тільки народними, а й літературними, або авторськими.)
— З якою казкою ви ознайомилися?
— Чого вона вас навчила?
 
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати та переказувати казку «Лис Микита».
За бажанням проілюструвати казку.

Додаток до уроку
• Сидів він на віконечку,
Як маленьке сонечко.
Від діда з бабусею утік,
Побіг у ліс і раптом зник. («Колобок»)
 
• Знесла яєчко золоте,
Зраділи дуже дід і баба.
Ви, діти, знаєте її —
Та це ж ... («КурочкаРяба»),
 
• В охайненькій хатині
Голосистий півник жив,
І від рання до смеркання
Працювати він любив.
Ще жили з ним миш енята,
Круть і Верть їх звали.
Цілий день ледачі,
У полі стрибали.
До роботи не охочі,
А як їсти — тут як тут.
Пригадайте, милі діти,
Як цю казочку зовуть? («Колосок»)
 
• Із якої казки я,
Бичок-третячок?
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив. («Солом’яний бичок»)
 
 

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
Кнопки вверху!!!

 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект уроку: "Іван Франко «Лис Микита» (уривок)". Літературне читання 2 клас", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід