Товари для рукоділля
 

Конспект уроку: "Шарль Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок»". Літературне читання 2 клас


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 
Шарль Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок»
 
Мета: ознайомити учнів із творчістю Шарля Перро, його казковим надбанням; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описуваних подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.
 
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
         1. Робота над скоромовкою
                   У діброві — дуби,                 Трава — між грибами,
                   Під дубами — гриби,                     Хмарки — над дубами.
         2. Робота над чистомовкою
                   Ла-ла-ла — знову казка в гості прийшла.
                   Ки-ки-ки — їх читаєм залюбки.
                   Ру-ру-ру — вчать вони нас добру.
                   Ло-ло-ло — переможемо ми зло.
                   Ред-ред-ред — тож за казкою вперед.
 
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
— Пригадайте прочитані казки українських письменників.
— Що в цих творах є казковим? А щ о могло бути насправді?
— Наведіть кілька прикладів народних і літературних казок. Назвіть їхніх авторів.
— Розгляньте малюнки (с. 146). До яких вони казок?
— Чому на перш ому малюнку немає миш ки, а на другому — внучки?
 
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
         Гра «Упізнай казкового героя»
                   •  Їду я на бал чудовий                   Поки північ не задзвонить.
                   У кареті гарбузовій.                       Маю я химерну звичку —
                   Все, мов справжнє: кучер, коні,    Десь губити черевички. (Попелюшка)
— Сьогодні ми ознайомимося з казкою французького письменника Шарля Перро «Попелюшка».
 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
         1. Читання учнями біографічної довідки (с. 746)
         2. Опрацювання рубрики «Чи знаєш ти?»  (с. 147)
— Хто переклав казку Шарля Перро українською?
— Як, на думку Романа Терещенка, має називатися казка?
         3. Робота в групі
— Розгляньте малюнки (с. 147—148).
— Пригадайте, як жила Попелюш ка; чому її так назвали; як дівчина потрапила на бал у королівському палаці; хто їй допомагав; чому черевичок Попелюшки залиш ився у палаці.
         Фізкультхвилинка
         4. Опрацювання продовження казки «Попелюшка, або Соболевий черевичок» у перекладі Романа Терещенка (с. 149-151)
1)  Виразне читання казки вчителем.
— Чи сподобалася вам казка?
— Які картини ви уявляли, слухаючи її?
2) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Фанфара — духовий музичний інструмент, який використовують для виконання музичних фраз урочистого характеру.
Лакей — слуга у панів або при ресторані, готелі (в поміщицькому та буржуазному побуті).
Вельможа — знатна й багата особа, щ о займала високу державну або придворну посаду.
б) Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем.
Щирого                        краща
втіш ного                      убогої
сукенці                          привселюдно
сміючись                      зчудувалися
королівський                попелющиним
— Прочитайте найкоротш е і найдовше слово.
3) Читання казки учнями «ланцюжком».
4) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
— Де Попелюш ка загубила свій черевичок?
— Хто його підібрав?
— Що залиш илося в Попелюш ки від розкіш ного вбрання?
— Що робили принцові посланці по всій країні?
— Відшукайте і прочитайте речення, у яких є слова: чарівну вт ікачку; прекрасна незнайомка; побачив, яка вона гарна; сестри впізнали в Попелюшці ту красуню.
— Продовжте низку слів, якими можна описати красу Попелюшки: чарівна...
— Яку вдачу мала Попелюшка? Обґрунтуйте свою відповідь за текстом.
— Чому дівчині нарешті пощастило?
— Відшукайте у казці рядки, у яких ідеться про принца. Розкажіть про нього.
5) Гра «Засічка — кидок».
 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Хто автор цієї казки?
— Хто переклав казку українською?
— Чого навчає ця казка?
 
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати розкіш ну сукню Попелюшки, соболевий черевичок, паличку чарівниці.
 
 

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
Кнопки вверху!!!

 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект уроку: "Шарль Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок»". Літературне читання 2 клас", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід