Конспект на тему: "Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв’язування задач". Математика 2 клас




 

Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв’язування задач

 

Мета: закріпити знання таблиці ділення на 7; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних Знань

         1. Перевірка домашнього завдання (с. 125, завдання 833; 834)

         Завдання 833

— Прочитайте шукані числа.

         Завдання 834

— Яку обернену задачу склали?

         2. Усна лічба

1)  Гра «Ерудит».

— Що таке бамбук?

Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.

                                      Дерево — 40       Кущ — 30                    Трава — 50

Відповідь: трава.

— Бамбук належить до трав і є близьким родичем пирію і тимофіївки. Росте дуже швидко і досягає заввишки 50 м. Цвіте один раз на декілька десятків років. (Демонстрування зображення бамбука.)

2)  Математична «доріжка».

63

56

49

42

35

28

21

14

7

: 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді математичної «доріжки».

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці ділення на 7.

 

IV. Повторення вивченого матеріалу

         1. Робота за підручником (с. 125–126)

         Завдання 835. Робота в парах

— Полічіть шістками до 60; сімками до 70.

         Завдання 836. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Учні з виразів та їх числових значень складають правильні рівності.

         Завдання 837. Усне виконання завдання

Учні розв’язують задачу і ставлять інші запитання за умовою задачі.

         Завдання 838. Усне виконання завдання

Учні за даними малюнка і запитаннями складають числові вирази, щоб дізнатися:

1) скільки виростили гіацинтів і фікусів;

2) на скільки менше фікусів, ніж крокусів;

3) на скільки більше фікусів, ніж гіацинтів.

         Завдання 839

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

         Завдання 840*

Учні коментують, як виконали обчислення. Знаходять числа й записують рівності.

         2. Фізкультхвилинка

 

V. Узагальнення й систематизація знань

         1. Запис виразів та обчислення їх значень.

  • Суму чисел 2 і 7 помножити на 4.
  • Різницю чисел 90 і 45 поділити на 5.
  • До 18 додати частку чисел 35 і 7.
  • Від частки чисел 28 і 4 відняти частку чисел 18 і 6.

         2. Робота над загадкою

Матері 35 років, а дочці 5 років.

— У скільки разів мати старша за дочку?

— На скільки років мати старша за дочку?

— У скільки разів мати буде старша за дочку через 5 років?

— На скільки років мати буде старша за дочку через 5 років?

— У скільки разів мати буде старша за дочку через 25 років?

         3. Офтальмологічна пауза

         4. Розв’язування логічного завдання

         Гра «Знайди число»

7 · 4 =                           : 7 = 7                  : 6 = 7

     + 21 =                      + 14 = 21             + 21 =

(      — 28;     — 49;     — 42)

 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 126, завдання 841; 842.

 

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект на тему: "Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв’язування задач". Математика 2 клас", із категорії "Математика", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід