Конспект уроку №112: "Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач". Математика 2 клас
Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач
Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання (с. 131, завдання 873; 874)
Завдання 873
— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 4; цифра 7; однакове число десятків і одиниць; сума десятків і одиниць дорівнює 5.
Завдання 874
— Розкажіть задачу. Прочитайте її розв’язання.
2. Усна лічба
1) Математичні «ланцюжки».
8 · 9 49 : 7 21 + 42 16 : 4 8 · 8
– 32 + 17 : 7 · 8 + 16
: 5 : 4 + 9 – 17 – 24
2) Віршовані задачі.
- Четвірка сонних кошенят
На сонці спочивала.
16 сірих мишенят
Навколо танцювало.
Я хочу запитати вас:
Скажіть мені, у скільки раз
Більше жвавих мишенят,
Ніж лінивих кошенят? (4)
- Ворона Каркарона синочків годувала.
Кожному синочку по 5 жучків давала.
Всіх 25 жучків пішло.
То скільки ж пташенят було? (5)
- 8 кіз побігло в ліс.
Скільки разом ніг у кіз? (32)
3. Хвилинка каліграфії
— Лічіть шестірками, починаючи з 6 і закінчуючи числом 60. Запишіть названі числа.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 8.
IV. Повторення вивченого матеріалу
1. Робота за підручником (с. 131–132)
Завдання 875
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
Завдання 876. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 877. Коментоване розв’язування кругових прикладів
Завдання 878. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз
Один учень записує умову і розв’язує задачу.
Після цього учні змінюють питання таким чином, щоб у розв’язанні останньою дією було віднімання.
Завдання 879
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Робота над задачами
1) У дитячий садок привезли 48 кг груш у ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук у ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:
48 : 8 = ?
40 : 10 = ?
48 : 8 + 40 : 10 = ?
2) У глечик вміщується 3 л води, а в каністру — в 7 разів більше. Скільки літрів води вміщується в глечик і в каністру разом?
2. Обчислення значень виразів
36 : 6 · 7 42 : 7 · 4 8 · 5 – 3 · 7
54 : 6 + 81 48 : 8 · 7 4 · 6 + 2 · 8
6 · 6 : 4 32 : 8 · 6 7 · 5 – 4 · 4
42 : 6 + 59 54 : 6 : 3 6 · (81 – 72)
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
1) Робота за таблицею.
— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так)
— Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка)
— Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок)
— Скільки на малюнку многокутників? (4)
— Назвіть кожну фігуру. Поміркуйте, чому їй дали таку назву.
2) Маємо трійку чисел 2; 7; 5. Установіть закономірність й утворіть нову трійку, вставивши пропущене число: 6; ...; 3. (6; 9; 3)
3) У двох їжаків було 7 яблук. Чи могло в одного з них бути на 6 яблук більше, ніж у другого? (Не могло, бо тоді у другого їжака 0 яблук, що суперечить умові задачі.)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
VII. Домашнє завдання
С. 131–132, завдання 880; 881.
Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
- Математика
- 30.03.2015
- 1298