Конспект уроку: "Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії". Математика 2 клас




 

Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії

 

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; формувати вміння розв’язувати задачі на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

         1. Аналіз контрольної роботи

1)  Колективна робота над типовими помилками.

2)  Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

         2. Математичний диктант

  • Число 28 зменшити в 7 разів.
  • Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.
  • Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?
  • Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60.
  • Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів.
  • Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів.
  • На скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7?
  • Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток?
  • Маса поросяти 7 кг, а вівці — в 6 разів більше. Яка маса вівці?
  • Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового буряка. 
  • У скільки разів маса цукру менше маси буряка?

         Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.

         3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

12; 34; ...; ...; 90.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 8.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

         1. Робота за підручником (с. 129–130)

         Завдання 860. Підготовча робота

Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням.

         Завдання 861. Колективне опрацювання матеріалу

— Яким способом складена таблиця? (Кожна наступна відповідь більша попередньої на 8.)

— Які приклади таблиці вам уже знайомі?

— Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників добуток не змінюється.)

— Назвіть нові, ще не вивчені випадки.

Запам’ятай!

8 · 8 = 64             8 · 9 = 72

         Завдання 862. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 8

         Завдання 863. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

         Завдання 864

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв’язання:

1) Скільки шаф виготовив за день другий цех?

2) Скільки всього шаф виготовили за день два цехи?

3) Скільки шаф навантажили на один автомобіль?

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

         Завдання 865. Аналіз задачі, складання короткого запису

Було — 28 гр.

Узяли — ?, по 3 гр. у 8 скл.

Залишилося — ?

Розв’язування задачі за планом.

                  План

1) Скільки грудочок цукру поклали у 8 склянок?

2) Скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці?

         Складання виразу до задачі.

28 – 3 · 8 = 4

Після цього учні відповідають на питання: «У скільки разів більше взяли цукру, ніж залишилось?».

         2. Фізкультхвилинка

 

V. Узагальнення й систематизація знань

         1. Складання виразів

— Запишіть вирази та обчисліть їх:

а) перший доданок 40, другий — добуток чисел 8 і 6;

б) ділене 42, а дільник виражений різницею чисел 40 і 33.

         2. Офтальмологічна пауза

         3. Розв’язування логічних завдань

1) Завдання 866*.

Як зміниться частка, якщо ділене 18 зменшити у 2 рази і дільник 6 теж зменшити у 2 рази? (Не зміниться. 18 : 6 = 3; 18 : 2 = 9, 6 : 2 = 3, 9 : 3 = 3)

2) Поставте, де необхідно, знаки дій, щоб відновити рівність.

8      2     4 = 4                                           (8 · 2 : 4 = 4

10     5     2 = 10                                        (10 – 5) · 2 = 10

7     4      19 = 9                                         7 · 4 – 19 = 9

80     40     5 = 8                                        (80 – 40) : 5 = 8)

3) Дідові 60 років, а онукові 10. Коли дід буде втричі старший за онука? (Через 15 років)

 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 130, завдання 867; 868.

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект уроку: "Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії". Математика 2 клас", із категорії "Математика", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід