Товари для рукоділля
 

Конспект уроку: "Ділення нуля на число. Неможливість ділення на 0". Математика 2 клас


Скачати файл

Поділитись з друзями:
 
 
Ділення нуля на число. Неможливість ділення на 0
 
Мета: ознайомити учнів із діленням нуля на число; пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета.
 
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
         1. Перевірка домашнього завдання (с. 146–147, завдання 986; 987)
         Завдання 986
— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; з відповідями — круглими числами; решту виразів прочитайте у порядку зростання відповідей.
         Завдання 987
— Скільки кілограмів цибулі ще треба розкласти?
         2. «Бліцконтроль»
1) Познач правильний варіант значення виразу 56 : 7 + 1.
а) 9;            б) 6;            в) 7.
2) Розв’яжи приклад, у якому невідоме ділене.
а) 64 :      = 8;               б)      · 8 = 64;               в)      : 8 = 8.
3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення?
6; 12; 18; 20; 23; 30.
4) При якому значенні а рівність а · 8 = 48 буде правильною?
а) 6;            б) 5;            в) 7.
5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.
а) 83 – 9 · 4;                 б) 7 · 5 – 15;                 в) 5 · 9 – 23.
6) Порівняй: 42 : 6 48 : 8.
а) <;            б) >;           в) = .
7) З гаража виїхало 12 автомобілів, а залишилося — в 2 рази менше, ніж ви-
їхало. Скільки автомобілів було у гаражі?
а) 12 + 12 : 2 =     ;                 б) 12 – 12 : 2 =     .
8) Батькові 40 років, а син у 5 разів молодший. Скільки років синові?
а) 3;            б) 8;                     в) 35.
9) Маса відра снігу 4 кг, а відра солі — в 7 разів більше. На скільки кілограмів
важче відро солі, ніж відро снігу?
а) 4 · 7 – 4;                   б) 4 · 7 + 4.
         3. Хвилинка каліграфії
— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 3: 6; 9; 12.
         4. Математичний диктант
  • Добуток чисел 8 і 4 зменшити на 18.
  • Добуток чисел 8 і 8 збільшити на 16.
  • Різницю чисел 16 і 8 збільшити у 9 разів.
  • Суму чисел 30 і 6 зменшити у 6 разів.
 
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із діленням нуля на число.
 
IV. Вивчення нового матеріалу
         1. Робота за підручником (с. 147–148)
         Завдання 988. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали приклади на ділення. Ознайомлюються з висновками: при діленні нуля на будь-яке число в частці дістаємо нуль.
Запам’ятай! Ділити на нуль неможливо!
         Завдання 989. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
         Завдання 990
Учні складають вирази та обчислюють їх значення.
1) Зменшуване 72, а від’ємник у 9 разів менший.
2) Ділене 63, а дільник на 54 менший.
Один учень працює біля дошки.
         Завдання 991. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають приклади і пояснюють обчислення.
         2. Фізкультхвилинка
 
V. Узагальнення й систематизація знань
         1. Робота над задачами
1) В Івана було кілька машинок. Коли йому подарували ще 9 машинок, то у нього їх стало 18. У скільки разів менше було машинок у Івана спочатку?
2) Школярі посадили 4 сливи, 2 яблуні, а вишень — у 9 разів більше, ніж слив і яблунь разом. Скільки всього саджанців посадили школярі?
         2. Порівняння виразів
64 : 8     8            18 : 9      15                   28 : 7      6
72 : 9     9            45 : 9      5                              54 : 9      1
         3. Офтальмологічна пауза
         4. Розв’язування логічних задач
1) Завдання 992*.
Вартість трьох іграшок 80 грн. Лялька й пінгвін коштують 50 грн, а м’яч і пінгвін — 55 грн. Скільки гривень коштує кожна іграшка?
1) 50 + 55 = 105 (грн) — коштують лялька, м’яч і 2 пінгвіни;
2) 105 – 80 = 25 (грн) — коштує пінгвін;
3) 50 – 25 = 25 (грн) — коштує лялька;
4) 55 – 25 = 30 (грн) — коштує м’яч.
2) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Як за допомогою цих посудин налити з водопровідного крану у відро 4 л води?
         Розв’язання. Наливаємо з крану у велику посудину 5 л. Переливаємо з великої посудини в малу 3 л. Переливаємо у відро з великої посудини 2 л, що залишилися в ній. Потім повторюємо все спочатку. У відрі опиниться 2 + 2 = 4 літри води.
 
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
VII. Домашнє Завдання
С. 147–148, завдання 993; 994.
 
 

Для того щоб переглянути повністю необхідно скачати конспекти в форматі (.doc).
Кнопки вверху!!!

 
Вітаємо вас на сайті forfun.pp.ua . Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Конспект уроку: "Ділення нуля на число. Неможливість ділення на 0". Математика 2 клас", який є одним з архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете більше 5000 ГДЗ, творів, конспектів, презентацій, переказів і багато іншого. На нашому сайті вам доступний швидкий пошук і звичайно безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого вам навчання.
 
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід