Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка»). Твір
 


Балада Шіллера вражає своєю простотою і в той же час насиченістю емоціями. Короткий твір вмістив у себе і емоції людей, що чекають на цікаві та жорстокі видовища, і поведінку красивих сильних хижаків, яких людина кидає собі на розвагу. І на цьому тлі блискавкою проноситься історія кохання лицаря Делоржа й красуні Кунігунди. Та тільки чи можна їх стосунки назвати коханням? 

Ми бачимо картину королівських розваг. На арену випускають лева — він спокійний і ніби зневажає увесь цей натовп, що називає себе цивілізованими людьми, а насправді прагне ницих утіх. Король наказує випустити ще звірів, і на арену вибігає лютий тигр. Та хижак відчуває силу і спокій лева, тож не бажає наражатися на небезпеку. Глядачі не задоволені спокійною поведінкою тварин і чекають на бійку. Аж ось по велінню короля випускають двох красенів-леопардів, вони нападають на тигра, здається, ось воно... починається! Та виявляється, що звірі мудріші за людей: 

І вже підводиться лев; 
Його могутній рев 
Прогримів — і став спокій; 
І, не давши волі злобі рвачкій, 
Люті лягли по короткім бою. 

Чим же тепер розважиться натовп? Довго чекати не прийшлось — на арену, прямо до хижаків, падає рукавичка однієї з дам. Це юна Кунігунда вирішила перевірити почуття свого вірного лицаря Делонжа. Красуня просить його довести своє кохання та дістати її рукавичку. Не вагаючись, відважний лицар спускається на арену до звірів, і під переляканими поглядами натовпу, що від несподіванки затамував подих, приносить дівчині рукавичку. Вона у захоплені, її погляд обіцяє Делонжу щасливі хвилини кохання, натовп у захваті вітає сміливця, тільки лицар невеселий: 

Він рукавичку в лице їй кинув: 
«Подяки, дамо, не треба мені!» — 
Сказав і її покинув. 

Безперечно, юнак у цю хвилину за зовнішньою красою коханої побачив справжню Кунігунду, жорстоку й бездушну, для якої навіть людське життя подібне до іграшки в її розвагах. На моє переконання, цей страшний випадок у житті Делонжа, все ж таки відіграв і позитивну роль. Завдяки йому, в лицаря немов спала полуда з очей, і думаю, це дасть юнакові змогу краще розбиратися в людях.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка»). Твір", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід