Коротка біографія Федеріка Лорка
 
 

 

5 червня 1898

Народився Ф. Г. Лорка в містечку Фуенте-Вакерос

1919

Лорка переїжджає у Мадрид

1929

Здійсьнює мандрівку до США

1933

Створений найголовніший драматичний твір "Криваве весілля”

19 серпня 1936

Поет був розстріляний

 

1.     Федеріко Гарсіа Лорка народився в 1898 році в Іспанському селищі Фуенте Вакерос біля Гранади в родині заможного орендаря Федеріко Гарсіа. Його мати, Вісента Лорка була шкільною вчителькою і другою дружиною Федеріко Гарсіа, якому подарувала чотирьох дітей: Федеріко,  Консепсьон, Франциско та Ісабель.
    
Дитячі роки Фернандо пройшли в атмосфері поетичних образів стародавніх іспанських переказів, пісень, музики. Батько грав на гітарі і писав стародавні андалузькі пісні - "канті хондо", мати прекрасно грала на фортепіано. Усе життя Федеріко буде черпати натхнення в поезії рідного краю, легендах і реальних випадках, відчуття з дитинства пізніше перетворяться у вірші, романси, п'єси.
    
У 1909 році родина переїхала в Гранаду. Федеріко пішов у школу. Випадок звів його з Антоніо Сегура - учнем великого Верді, він знайшов у хлопчика великі здібності до музики.   У 1914 році Федеріко поступив у Гранадський університет на факультет літератури, філософії і факультет права. Близько зійшовся з мислячою групою студентів, вони називали себе "закоулочники".

 

У 1919 році  Федеріко перебирається в Мадрид і поселяється в студентському містечку "Студентська резиденція", де жив до 1929 року, щорічно відвідуючи Гранаду.
 

У 1923 році, до радості батьків, Гарсія Лорка здає іспит на ступінь ліценціата права в Гранадському університеті. Він вирішує підготуватися до конкурсу на посаду викладача літератури, хоче стати незалежним. Згодом женитися, хоча і не зв'язаний поки що з жодною дівчиною.
 

Йому пропонують поїхати в США, у Нью-Йорк вивчати мову і літературу Америки. Два роки провів Федеріко на чужині. За запрошенням президента Іспано-Кубинського інституту побував на Кубі, де написав збірник віршів "Мотиви сну", успіх якого був оглушливим. Стала дошкуляти туга за Батьківщиною. У 1930 році Федеріко повернувся в Іспанію.
 

У 1931 році було вирішено створити театр для народу. Назвали його "Ла Баррака". Федеріко приймає найактивнішу участь життя  театру - він і директор, і режисер, і автор "Ла Баррака". Театр їздить по селах, провінційним містечкам дає вистави на площах, збирає юрби вдячних глядачів. Гарсія Лорка, натхненний глядацьким захопленням захватом пише трагедію "Криваве весілля. Настає самий розквіт творчості Федеріко. Він пише п'єсу за п'єсою ставить їх на сцені "Ла Баррака", виступає з лекціями і віршами, музикує.
 

Розстріляли Гарсіа Лорку на світанку неподалік від Гранади 18 серпня 1936 р. У нього саджали кулю за кулею, а він все вставав, все при піднімався поки не затих, вціпившись руками в червонувату землю.

Вітаємо вас на сайті ForFun.pp.ua! Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Коротка біографія Федеріка Лорка", із категорії "Світова література", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого. На сайті  доступний швидкий пошук та безкоштовний доступ до будь-якого матеріалу. Легкого навчання та викладання!
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!
Реєстрація | Вхід